“Καθάρισε” (πάλι) ο Βάργκας! ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-0

Super League 1 28 Φεβρουαρίου 2016, 22:47

Η ΑΕΚ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι επί του Παναθηναϊκού με σκορ 1-0. Ο Βάργκας χάρισε στην Ενωση το σημαντικό τρίποντο χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 79ο λεπτό.

Η ΑΕΚ με αυτή τη νίκη “αγκαλιάζει” την 2η θέση και όπως όλα δείχνουν θα πάει με ένα σχετικό πλεονέκτημα στα πλέι οφ.

Να σημειωθεί ότι ο ΠΑΟ τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Μέστο στις καθυστερήσεις.

Γκολ: 79′ Βάργκας

Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες: Τζανετόπουλος – Ζέκα, Βλαχοδήμος, Κουτρουμπής, Μέστο

Κόκκινη: 90+5′ Μέστο (2η κίτρινη)

ΑΕΚ (Γκουστάβο Πογέτ): Μπαρόχα, Μπακάκης, Αρθο, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον (75′ Τζανετόπουλος), Βάργκας, Μπαρμπόσα, Πλατέλλας (64′ Τζεμπούρ), Πέκχαρτ (64′ Αραβίδης)

Παναθηναϊκός (Αντρέα Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Μολέδο, Τελάντερ, Πράνιτς, Ζέκα, Εσιέν (75′ Κουτρουμπής), Αμπέντ (81′ Μαμούτε), Καλτσάς (67′ Βιγιαφάνες), Βλαχοδήμος, Μπεργκ