“Καθάρισε” ο Τουράμ για την Κέρκυρα

Super League 1 22 Οκτωβρίου 2016, 18:50

Με πρωταγωνιστή τον Βραζιλιάνο Τουράμ, η Κέρκυρα πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-0 του προβληματικού φέτος, Αστέρα Τρίπολης.

Οι «Φαίακες» μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ο 25χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ενώ λίγο αργότερα (28’) διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι Αρκάδες βελτίωσαν αρκετά την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ που θα τους ξαναέβαζε στο παιχνίδι.

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ανδρεόπουλος (70’ Ναζίμ), Σιόντης, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Τουράμ, Κοντός, Σπίνουλας, Ζορμπάς (65’ Ντουαλά), Επστάιν, Νίκιτς.

Αστέρας Τρίπολης (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κοσίτσκι, Σέφι (14’ Μάσα), Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης, Φερνάντες, Τσουκαλάς,Γιαννούλης, Καλτσάς (60’ Στανισάβλιετς), Μπέρτος, Χαμντανί (60’ Δημούτσος), Ιγκόρ