“Καθάρισε” με πέναλτι ο Αρης

Super League 1 20 Σεπτεμβρίου 2020, 22:30

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα για τον Αρη από το Πανθεσσαλικό στάδιο σε βάρος του Βόλου.

Οι “κίτρινοι”, που παρουσιάστηκαν με υπηρεσιακό προπονητή, κατάφεραν να επικρατήσουν με 1-0 χάρη σε γκολ το οποίο πέτυχε με πέναλτι ο Γκάμα στο 15ο λεπτό.

Στο 90ο λεπτό, ο Βόλος σκόραρε μεν αλλά το γκολ ακυρώθηκε επειδή η μπάλα είχε περάσει άουτ προτού καταλήξει στα δίχτυα του Κουέστα. Στις εξέδρες του γηπέδου βρέθηκαν οι Ακης Μάντζιος και Γιώργος Χωριανόπουλος, οι οποίοι (μάλλον) αναλαμβάνουν από αύριο τον Αρη. Αυτός που βρέθηκε στον πάγκο ήταν ο Απόστολος Τερζής μετά την αποχώρηση του Μίκαελ Ενινγκ.

Ο Αρης ο οποίος προερχόταν από την ήττα και τον αποκλεισμό από το Europa League, ενώ ο Βόλος έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τις νίκες του μετά την επιτυχημένη πρεμιέρα με τη μεγάλη νίκη μέσα στο Περιστέρι.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής) – Μωυσιάδης (Γρεβενών) 4ος διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών). VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών). ΑVAR: Τζιώτζιος (Θράκης).,

Κίτρινες κάρτες: Τζέγκο (2′), Μπαριέντος (21′), Ρίενστρα (40′), Σάσα (81′), Γέντρισεκ (85′). Σάντσεθ (90+3’), Ροζ (90+5′)

Βόλος (Ανχελ Λόπες): Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσεθ, Φεράρι, Ρίενστρα (79′ Γέντρισεκ), Τσοκάνης, Μπαριέντος (46′ Μπαρτόλο), Περέα (85′ Γκουαροτσένα), Μαρτίνες, Δουβίκας.

Αρης (Απόστολος Τερζής): Κουέστα, Σάκιτς, Ροζ, Ντάτκοβιτς, Γκανέα, Τζέγκο, Σάσα, Φετφατζίδης (64′ Μαντσίνι), Μπερτόλιο (75′ Ματίγια), Γκάμα, Λόπεθ (63′ Μάνος)