“Καρέ” και κορυφή για Καβάλα, Βέροια

Football League 10 Απριλίου 2021, 17:11

Συνεχίζουν με το απόλυτο σε νίκες και μετά το πέρας της 4ης αγωνιστικής η Καβάλα με τη Βέροια και μοιράζονται την κορυφή της βαθμολογίας του Βορείου Ομίλου. Στον αντίποδα χωρίς πόντο παραμένει ο Απόλλων Πόντου.

Η Καβάλα επικράτησε στο “Ανθή Καραγιάννη” του Πιερικού με 3-0, ενώ η Βέροια με δύο γκολ του Πόζογλου στο δεύτερο ημίχρονο έκαμψε την αντίσταση του Αλμωπού.

Σε απόσταση μίας νίκης παραμένει ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος νίκησε τον Απόλλωνα Πόντου με 1-0, χάρη στο τέρμα του Παπαδημητρίου με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, αφήνοντας την ομάδα της Καλαμαριάς μόνη στην ουρά χωρίς βαθμό ακόμη.

Τέλος ο Πανσερραϊκός επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της ΑΕΠ χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Μπράντο σε ένα δίλεπτο. Αναλυτικά η εικόνα της 4ης αγωνιστικής στον βόρειο όμιλο:

Καβάλα – Πιερικός 3-0
47′, 85′ Αδαμάκης, 49′ Στίκας

Θεσπρωτός – Τρίγλια 0-0

Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας 2-0