“Καρέ” για τον Κρ. Αστέρα

Κρητικός Αστέρας Δόξα Παχ. | 2 Δεκεμβρίου 2017, 19:53

Εντυπωσιακός ο Κρητικός Αστέρας και ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι της 14ης αγωιστικής με τη Δόξα, κατάφερε να φτάσει σε "καρέ" τερμάτων στο ματς, νικώτας με 4-1 στη Μ. Ελιά.

Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Κρητικού να προηγείται με 1-0 χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ροκάκης στο 18′ με δύσκολη προσπάθεια από την δεξιά πλευρά και σουτ στη γωνία του Σκευοφύλακα, καθώς στο 40′ το δοκάρι δεν επέτρεψε στον Δημητρίου να ισοφαρίσει το ματς.

Στο 62′ διπλασιάστηκαν τα τέρματα για τους τυπικά γηπεδούχους με σουτ του Μπαρτζίδη, ενώ στο 70′ ο Κοκάκης κέρδισε και τις κόντρες από τον Σκευοφύλακα και σε κενη εστία πέτυχε ένα από τα πιο εύκολα γκολ του στο πρωτάθλημα για το 3-0.

Η Δόξα αντέδρασε και μείωσε σε 3-1 στο 65′ με τον Κουβαριτάκη να έρχεται και πάλι από τον πάγκο για να σκοράρει, όμως ο Κρητικός είχε ακόμα ένα γκολ στο 81′ με τον Μιχ. Μεγαλακάκη στην πρώτη του επαφή με την μπάλα μετά από ασίστ του Μπαρτζίδη (4-1).

Κρ. Αστέρας (Γιώργος Πανίδης): Μπουρδαντωνάκης, Σίνος, Μαστραντωνάκης, Σάμπα, Δασκαλάκης (88′ Νικητόπουλος), Χατζημαρινάκης, Μπαρτζίδης (85′ Κ. Μεγαλακακης), Χαραλαμπάκης, Ροκάκης, Ντούπη (70′ Ασημακόπουλος), Κοκάκης (75′ Μιχ. Μεγαλακάκης)

Δόξα Παχιανών (Χρήστος Παπαδογιάννης): Σκευοφύλαξ, Μαυροδήμος (25′ Δημητρίου), Κουνέτας, Κουκουτσάκης, Παπαδάκης (70′ Μαυρομάτης), Ανωμεριανάκης, Περράκης, Μ. Χατζημαρινάκης, Κουρνιδάκης (46′ Κοβαριτάκης), Γκόντζος (70′ Γκιόκα), Κληρονόμος