“Καρέ” για τον Άρη με πρωταγωνιστή τον Γαλανάκη

Ίκαρος Μουρνιών Άρης Σούδας | 29 Οκτωβρίου 2017, 14:19

"Φορτσάτος" επέστρεψε στις υποχρεώσεις του Άρη Σούδας μετά την απουσία του στο ματς με τον Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών, ο Αντώνης Γαλανάκης.

Ο επιθετικός του Άρη σημείωσε τα δύο πρώτα γκολ από τα συνολικά τέσσερα στην εντός έδρας νίκη της ομάδας του με τον Ίκαρο Μουρνιών με 4-1. Έτσι, οι Σουδιανοί επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από τρεις σερί ισοπαλίες, καθώς τελευταία φορά που νίκησαν ήταν την 5η αγωνιστική απέναντι στη Θύελλα Καλάθενων.

Το ρολόϊ έγραψε το 20ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Γαλανάκης άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη, από πάσα του Μιχαλόπουλου, στέλονοντας με σουτ την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 65′ ο Αρτσιδάκης έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του Άρη από πλεονεκτική θέση, κάτι που έκανε τελικά και πάλι ο Γαλανάκης μόλις δύο λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ.

Ακολούθησε το 3-0 για τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Μπακογιάννη στο 75′, ο οποίος επιχείρησε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στη γωνία της εστίας, για να έρθει όμως και το γκολ της… τιμής για τον Ίκαρο λίγο μετά, με τον Ντογκρασβίλι να σεντράρει από την αριστερή πλευρά, τον Πατσαρίκα να παίρνει την πρώτη κεφαλιά και τον Βροντάκη τη δεύτερη μέσα από την περιοχή για να κάνει το 3-1 στην επανεμφάνισή του στους αγωνιστικούς χώρους και κόντρα στην πρώην του ομάδα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε (4-1) στο 85′ με ατομική ενέργεια ο Μιχαλόπουλος που ολοκλήρωσε τον αγώνα με ένα γκολ και μία ασίστ.

Άρης Σούδας (Γιώργος Κόλτζος): Σαρτζετάκης, Παντελακάκης (35΄ Κ. Τερεράκης), Στεφανίδης, Κεμπάτσι, Σούλιαρης, Μπακογιάννης, Νικολακάκης (35′ Παπάζογλου), Στρατουδάκης, Λίκα (60′ Αρτσιδάκης), Μιχαλόπουλος, Γαλανάκης (80′ Κακαβελάκης)

Ίκαρος Μουρνιών (Γιώργος Αγγελάκης): Μαρινόπουλος, Κρασάκης (60′ Κουργιαντάκης), Τσαρδακάς, Κουκλάκης (75′ Αρβανίτης), Ντογκρασβίλι, Κατσιμπουρνάς, Στεργίου (65′ Βροντάκης), Χαϊντούτης, Πετράκης, Λαφαζάνης, Ζυμβραγάκης (60′ Πατσαρίκας)