“Καμπανάκι”; Νέα ήττα 1-0 από τον ΟΦΗ

Πλατανιάς | 24 Αυγούστου 2016, 21:29

Παρά τις ευκαιρίες του β’ ημιχρόνου, ο Πλατανιάς δεν μπόρεσε ν’ αποφύγει την ήττα στο Ηράκλειο, χάνοντας με 1-0 από τον ΟΦΗ. Το γκολ για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια σημείωσε στο 18ο λεπτό ο Μπουρσέλης.

Ο Πλατανιάς έτσι για δεύτερη φορά χάνει από ομάδα Φούτμπολ Λιγκ, καθώς είχε προηγηθεί αυτή από τον Κισσαμικό, κάτι που σίγουρα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί και ως… ευχάριστο γεγονός. Από την άλλη, ο Γιώργος Παράσχος είναι αυτός που σίγουρα γνωρίζει πολλά περισσότερα πράγματα και ειδικότερα μπορεί να ξέρει εάν υπάρχει ανησυχία.

Ο Πλατανιάς είχε μια πολύ μέτρια επιθετική παρουσία στο α’ ημίχρονο, όπου άλλωστε δέχτηκε και το γκολ, αλλά στην επανάληψη μονοπώλησε ουσιαστικά τις φάσεις και από καθαρή ατυχία δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Σε ό,τι αφορά το τέρμα του ΟΦΗ, σημειώθηκε στο 18’ όταν ο Μπουρσέλης έκλεψε την μπάλα από τον Μπανανά και πλασάρε εύστοχα προς την εστία του Σωτηρίου.

Να σημειωθεί ότι ο Πλατανιάς αγωνίστηκε για μια ακόμη φορά με πολλούς παίκτες, αφού χρησιμοποιήθηκαν δύο 11άδες από τον Γιώργο Παράσχο.

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

10′ Ο Γιακουμάκης σε θέση βολής σουτάρει, ο Δερμιτζάκης μπλοκάρει τη μπάλα.

14′ Ωραία προσπάθεια του Ράντι, ο οποίος πήγε να βρει τον Μιλοσάβλιεφ στην μικρή περιοχή, έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Σωτηρίου του Πλατανιά.

15′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Κόρνερ ο Μπουρσέλης, από κοντά ο αφύλακτος Κώτσιος δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

18′ (1-0) Ο Μπουρσέλης έκλεψε την μπάλα από τον Μπανανά και πλασάρε ιδανικά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα

20′ Ωραίο σουτ του Μπουρσέλη από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.

23′ Νέα καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Μιλοσάβλιεφ έβγαλε για τον Μπουρσέλη, ο οποίος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, πλάσαρε πάνω του.

28′ Ωραία προσπάθεια από τον Τσουράκη του Πλατανιά, αλλά χλιαρό σουτ απέναντι στον Δερμιτζάκη.

35′ Σέντρα του Μιλοσάβλιεφ, εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση από τον Ράντι, ο Μπανανά διώχνει πάνω από τη γραμμή.

50′ Η πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου. Σουτ του Μουνάφο, μπλόκαρε ο Δερμιτζάκης.

67′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σουτ του Μανούσου από καλή θέση η μπάλα στα σώματα και κόρνερ.

71′ Κόρνερ του Κιάσσου κεφαλιά του Μάνου από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

85′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά σε κοντινή κεφαλιά του Ηλιάδη, μπλόκαρε ο Δάφκος.

86′ Εξαιρετική επέμβαση του Δάφκου σε απευθείας φάουλ του Βάντερσον.

ΟΦΗ (Νίκος Nιόπλιας): Δερμιτζάκης (60′ Δάφκος), Κομεσίδης (60′ Μπολάκης), Κοιλιάρας (60′ Βαλλιάνος), Οστοιτς (60′ Φαζός), Κώτσιος, Νάστος (60′ Μασάδο), Χαντί (60′ Χίσι), Μπουρσέλης (60′ Κιάσσος), Μιλοσάβλιεφ (60′ Βρεττός), Ράντι (60′ Μάνος), Ογκμποε (60′ Βουό).

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου (46′ Κοκκαλάς), Αποστολόπουλος (46′ Βάντερσον), Κουλιμπαλί (70′ Σκουλουδάκης), Κάργας (46′ Καρυπίδης), Μπανανά (46′ Μπανανά), Στανισάβλιεβιτς (46′ Μουνάφο), Γκνιάτιτς (46′ Ντεβέσα), Ντίνας (46′ Ντιλαβέρ), Τσουράκης (46′ Ηλιάδης), Γουνδουλάκης (46′ Μενδρινός), Γιακουμάκης (46′ Μανούσος).

Σημ.: Τα στοιχεία του αγώνα είναι από την ιστοσελίδα ofi1925.gr