“Έπτάσφαιρος” κόντρα στον Ποσειδώνα Τσικαλαριών!

Χάλης Ποσειδών Τσικαλαριών | 10 Σεπτεμβρίου 2016, 22:35

Τη νίκη της ημέρας, αλλά και του Kυπέλλου μέχρι στιγμής, πέτυχε ο Χάλης που νίκησε με το "εκκωφαντικό" 7-0 τον Ποσειδώνα Τσικαλαριών, στο πλαίσιο του 2ου ομίλου.

Ο Χάλης πέτυχε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο Κύπελλο Χανίων και πλέον μόνο με ένα θαύμα μπορεί να χάσει την πρόκριση για την επόμενη φάση. Το ημίχρονο στο παιχνίδι βρήκε τον Χάλη με το σκορ υπέρ του στο 3-0.

Ο Ν.Σταφύλοφ στο 18’ πέτυχε το πρώτο γκολ μετά την κεφαλιά του Ηλιάκη, ενώ στην συνέχεια “δράση” ανέλαβαν οι δύο πρώτοι σκόρερ της περυσινής περιόδου και “λυτρωτές” του προηγούμενου παιχνιδιού, Μπέιντο και Α.Κοπάτσι. Ο πρώτος σκόραρε στο 25’ και ο δεύτερος στο 44’, κάνοντας το ημίχρονο 3-0.

Ο Σαχμπαζίδης στο 50’, ο Κοπάτσι με φάουλ στο 65’ και ο Κ.Μήτρου στο 70’ πέτυχαν ακόμα τρία γκολ για τον Χάλη στο δεύτερο μέρος (6-0).

Ο Μπέιντο έγραψε το όνομα του στην λίστα των σκόρερ για δεύτερη φορά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού για το τελικό 7-0.

Ο Κουλιεράκης είχε χαμένο πέναλτι για τον Χάλη στο 80’ (το είχε κερδίσει ο Σαχμπαζίδης), ενώ το δοκάρι “σημάδεψαν” ο Κοπάτσι στο πρώτο ημίχρονο και οι Σαχμπαζίδης-Μπέιντο στο δεύτερο μέρος.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Καντεράκη-Χατζηδάκης

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α.Μήτρου, Ν.Σταφύλοφ, Κ.Μήτρου, Παλιουδάκης, Κουφάκης, Σκουμπάκης (81’ Γιοακουμάκης), Σαχμπαζίδης, Τσάμι, Α.Κοπάτσι (72’ Κουλιεράκης), Μπέιντο, Ηλιάκης (69’ Σταματάκης)

Ποσειδώνας Τσικ. (Γιώργος Σπαράκης): Τσαγκάρης, Παπαγεωργίου, Μπλαζουδάκης (68′  Μουμούρης), Στάνιος (46’ Τσεκούρας), Φραγκεδάκης, Σανδαλάκης, Ιππέκης, Αργύρης, Μιχαηλίδης, Παναγιωτίδης (68’ Σπαράκης), Δασκαλάκης