“Έπιασε” στους 31 βαθμούς τον Ποσειδώνα | pics

Β' ΕΠΣΧ 21 Ιανουαρίου 2023, 17:06

Ο Ηρακλής κέρδισε στα Νεροκούρου την Α.Π. Σούδας με 2-0 και ισοβαθμεί πλέον με τον Ποσειδώνα στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας όμως παιχνίδι περισσότερο.

Oinolatris

Σπουδαία νίκη για την ομάδα των Νεροκούρου η οποία με την νίκη αυτή έφτασε τους 31 βαθμούς και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από τον πρώτο Ποσειδώνα.

Ο Πατελάκης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 30′, όταν ο χαρισματικός επιθετικός έστειλε με σουτ τη μπάλα στα δίχτυα του Βουλγαράκη. Το 2-0 ήρθε ένα δεκάλεπτο αργότερα, με τον Μυριδάκη να δίνει αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους και να κλειδώνει τη νίκη.

Διαιτητής:Αντωνίου
Βοηθοί:
Βράγκου Ευ. – Κατσαρός

Ηρακλής Νερ. (Ανδρέας Παπαδομανωλάκης): Μουτζούρης, Καράκης, Μαθιουδάκης, Παπαδάκης Μ., Παπαδάκης Α., Ξενάκης (46′ Σταθάκης), Γιαννακούρος (75′ Αλιγιζάκης), Μυριδάκης (80′ Σπανουδάκης), Μπολανάκης (46′ Ξυλάκης), Μαρκουλάκης, Πατελάκης (80′ Ξανθουδάκης).

ΑΠ Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Boυλγαράκης, Αθανασόπουλος, Αγγελάκης, Ράπτης, Αρχοντάκης, Κέτι, Βαγένας, Μπαμπούλης (83′ Κονταξάκης), Μαναρώλης, Κουρκουμελάκης (69′ Τσένκο), Αγγελόπουλος (58′ Κεμπάτσι).

12η αγωνιστική
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
Ηρακλής Ν. – Α.Π. Σούδας 2-0
19:00 Αστέρας Χ. – Ήφαιστος, στη Μοναχή Ελιά

Κυριακή 22 Ιανουαρίου
10:30 Ν. Μινωταύρου – Κρ. Αστέρας, στις Μουρνιές
11:00 Ε.Θ.Κ. – Άμιλλα, στα Καθιανά
11:00 Τιτάν – Χάλης, στο Νιό Χωριό
15:00 Ποσειδών Τσικαλαριών – Ν. Σαμψών, στη Σούδα
15:00 Ροδωπού – Ασπίδα, στο Κολυμβάρι

Βαθμολογία
1.Ποσειδών Τσικαλαριών (11) 31 (30-6)
2.Ηρακλής Νεροκούρου (12) 31 (44-13)
—————————————————
3. Κρ. Αστέρας (11) 25 (29-12)
4. Ηφαιστος (11) 24 (35-17)
5.Νέοι Μινωταύρου (11) 22 (35-19)
6.Νέος Σαμψών (11) 19 (29-21)
7.Ασπίδα (11) 18 (24-20)
8. Αστέρας Χαλέπας (10) 17 (21-19)
9. Α.Π. Σούδας (12) 16 (14-21)
10. Αμιλλα (11) 8 (12-24)
11.Χάλης (11) 7 (16-37)
-. Ροδωπού (11) 7 (16-37)
13.Τιτάν (11) 1 (3-35)
——————————————
14.ΕΘΚ (11) 1 (7-34)

Η επόμενη αγωνιστική (13η)
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
11:00 Κρητικός Αστέρας-Ηρακλής Νεροκούρου, στη Μοναχή Ελιά
11:00 Χάλης-Ε.Θ.Κ., στο Βαρύπετρο
15:00 Α.Π. Σούδας-Ήφαιστος, στη Σούδα
15:00 Νέος Σαμψών-Αστέρας Χαλέπας, στο Νιό Χωριό
15:00 Άμιλλα-Νέοι Μινωταύρου, στο Μόδι
15:00 Ασπίδα-Ποσειδών Τσικαλαριών, στο Ναύσταθμο
15:00 Ροδωπού-Τιτάν, στο Κολυμβάρι

Estrella

Oneirochora
Digital Print Shop
Ζakroshoes
Crepaland Greece
Digenakis
Bio Green 300x250
Crepe Factory Chania

Rabona ad