“Έπαιξε” έδρα, το έληξε και νωρίτερα!

Χανιά | 22 Δεκεμβρίου 2016, 20:30

Σίγουρα το 2-1 στο "Κλεάνθης Βικελίδης" δεν ήταν αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε από διαιτητικά λάθη, αλλά δεν μπορεί κανείς να παραβλέψει την πρόθεση του Γιάννη Γκουγκούδη να "παίξει" έδρα!

planakis

Ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο ο ρέφερι της ΕΠΣ Σερρών αρκετές φορές με φάουλ που… ανακάλυπτε ο ίδιος έβαζε στην περιοχή του τον ΑΟΧ και έδινε στον Άρη αρκετές στατικές φάσεις, σημείο που είναι αρκετά δυνατός λόγω και της παρουσίας του Τάτου.

Στο τέλος του αγώνα και μετά το 2-1 μάλιστα δεν έδωσε σε δύο περιπτώσεις φάουλ στον ΑΟΧ έξω από την περιοχή και το αποκορύφωμα ήταν ότι έληξε το παιχνίδι στο 90+1’ και 55’’. Ενώ ο 4ος υπέδειξε 3’ καθυστερήσεις ο ρέφερι της αναμέτρησης, με βάση και τον χρόνο στο χρονόμετρο της ΕΤ3 στη μετάδοση του αγώνα, σφύριξε νωρίτερα τη λήξη. Βέβαια λένε ότι μοναδικός χρονομέτρης είναι ο ρέφερι, αλλά φάνηκε να… βιάζεται να λήξει το ματς.