“Εκλεψε” τον βαθμό στις καθυστερήσεις ο Βόλος

Super League 1 24 Οκτωβρίου 2020, 22:36

Με γκολ του Μπαρτόλο στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Βόλος κατάφερε να "κλέψει" ουσιαστικά τη νίκη από τον Παναθηναϊκό (1-1), στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ 1, το Σάββατο.

Στο ντεμπούτο του Λάζλο Μπόλονι, ο Παναθηναϊκός με γκολ του Καρλίτος από το 56′ – που είχε χάσει πέναλτι λίγο νωρίτερα- κρατούσε σφιχτά τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τελικά, στο φινάλε ο Βόλος πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης και το πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Γκουαροτσένα δέχτηκε μία βαθιά μπαλιά από την αριστερή πλευρά και από τη σέντρα του ο Μπαρτόλο πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και έγραψε το τελικό 1-1.

Ακριβώς μετά το γκολ του Βόλου, μπήκε ως αλλαγή και ο Χανιώτης, Αντώνης Ντεντάκης που αντικατέστησε τον Γκουαροτσένα.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι Θεσσαλοί που είναι στη 2η θέση, έδωσαν συνέχεια στο αήττητο σερί που έχουν δημιουργήσει, στα τέσσερα παιχνίδια πλέον.

Απ’ την άλλη ο Παναθηναϊκός παρέμεινε χαμηλά στη βαθμολογία με τρεις βαθμούς και δίχως να έχει καταφέρει ακόμα να πετύχει κάποια νίκη στο πρωτάθλημα.

Κίτρινες Κάρτες: Μπαριέντος (19′), Σάντσες (41′), Τέκιο (50′),  Ζαγαρίτης (69′), Κολόμπο (72′), Κουρμπέλης (82′)

Διαιτητής:  Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας) – Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
4ος διαιτητής:  Γρατσάνης (Τρικάλων)
VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας), AVAR: Πάτρας (Μακεδονίας)

Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Αϊτόρ (68′ Μολό), Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Καρλίτος (76′ Μπουζούκης)

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο (74′ Νίνης), Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Μπαριέντος (77′ Μπαρτόλο), Ριένστρα, Γκουαροτσένα (90+3′ Ντεντάκης), Μαρτίνες (90+3′ Κιάκος), Ουάρντα, Δουβίκας