“Εγραψε” ο Γιακουμάκης στο πρώτο του φιλικό

Super League 1 8 Ιουλίου 2017, 21:05

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ, έστω και σε φιλικό παιχνίδι, κατάφερε να σημειώσει ο Γιώργος Γιακουμάκης, σκοράροντας το ισόπαλο 1-1 απέναντι στην Καρπάτι Λβιβ.

Ο Γιακουμάκης ξεκίνησε με την 11άδα του α’ ημιχρόνου και ειδικότερα έφτασε στην επίτευξη του γκολ, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ, με κεφαλιά στο 18ο λεπτό μετά τη σέντρα από τον Γκάλο. Οι Ουκρανοί από την άλλη είχαν προηγηθεί με τον Τσατσούα στο 10ο λεπτό.

ΑΕΚ (α’ ημίχρονο): Μπάρκας, Γκάλο, Τζανετόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Αϊντάρεβιτς, Σιμόες, Χριστοδουλόπουλος, Κλωναρίδης, Αντωνίου, Γιακουμάκης.
Στο β’ αγωνίστηκαν οι: Μπάρκας (76′ Τσιντώτας), Μπακάκης, Βράνιες (69′ Τσόσιτς), Μανωλάς (86′ Βλαχομήτρος), Βινίσιους, Γιόχανσον (86′ Γιαννούτσος), Γαλανόπουλος, Μεληκιώτης (86′ Μπάμπης), Τρίστασον, Μάνταλος (86′ Γιούσης), Λιβάια.