“Δυστοκίας το ανάγνωσμα” και… ΑΟΧ-ΟΦΗ 0-1 (Pics)

Χανιά | 15 Οκτωβρίου 2016, 19:36

Πολύ καλή εμφάνιση για τον Α.Ο.Χανιά, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η αποδεικνυόμενη επιθετική δυστοκία της ομάδας του Αντώνη Δρακόπουλου προβληματίζει έντονα!

/Bella Pizza

Ο Α.Ο.Χανιά ηττήθηκε με 1-0 από τον ΟΦΗ στα Περιβόλια σε ένα παιχνίδι που οι “μπλε” δικαιούνταν οπωσδήποτε το κάτι παραπάνω. Ένα ματς “τελική πρόβα” για την έναρξη του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ.

Athanasiou apokrousi penalti1

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΧ ήταν ανώτερος και είχε κλασσικές ευκαιρίες με τους Σταματή και Λύρα για να σκοράρει.Στο ενδιάμεσο βέβαια, ο ΟΦΗ απώλεσε πέναλτι, με τον Αθανασίου να αποκρούει την εκτέλεση του Βούο.

IMG 4764

Η επανάληψη ξεκίνησε με το γρήγορο γκολ του Χαντί στο 48′ και τον ΟΦΗ να δείχνει ότι πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, παρά το γεγονός ότι μετά το 0-1, ο Σταματής έχασε σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσει. Ο ΑΟΧ πάντως έχασε την κλασσικότερη ευκαιρία του για το 1-1 και το πρώτο του γκολ σε φιλικό στο 78′, όταν ο Τσουκάνης αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του (απέκρουσε ο Δαύκος).

stamatis masado1

Ο ΑΟΧ έδειξε σε ακόμα ένα ματς ότι βρήκε συνοχή, αποτέλεσμα της καλής δουλειάς που έχει γίνει. Ωστόσο, η επιθετική δυστοκία σίγουρα προκαλεί ανησυχία, εκτός κι αν αποδειχθεί “ιός των φιλικών”.

IMG 4733

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ
12′ Σουτ του Ζέρη λίγο άουτ η μπάλα.
26′ Ο ΟΦΗ κερδίζει πέναλτι, ωστόσο η εκτέλεση του Βούο δεν ήταν καλή με τον Αθανασίου να μπλοκάρει την μπάλα.
34′ Σπουδαία φάση για τον ΑΟΧ, αλλά ο Λύρας αστοχεί από πολύ κοντά!
43′ Τρομερή ευκαιρία ξανά για τον ΑΟΧ με τον Σταματή να χάνει το γκολ απο πολύ κοντά και εντελώς μόνος του!
48′ ΓΚΟΛ ΟΦΗ! Από πάσα του Μιλοσάβλιεφ, ο Χαντί με διαγώνιο σουτ κάνει το 0-1!
57′ Σουτ του Σταματή, διώχνει ο Δαύκος σε κόρνερ!
77′ Πέναλτι ο ΑΟΧ που παραχώρησε ο Όστοϊτς. Το εκτελεί ο Τσουκάνης αλλά αποκρούει ο Δαύκος! Ούτε τώρα σκοράρει ο ΑΟΧ!

AOX

Α.Ο.Χανιά (Αντ.Δρακόπουλος): Αθανασίου, Ζέρης, Ρούνιτς, Θεολόγου, Νικολόπουλος, Ηρακλής, Τσουκάνης, Σιάννης, Φουρλάνος, Λύρας, Σταματής.
Έπαιξαν και οι: Παπουρτζής, Αποστολόπουλος, Δαμιανάκης, Βαρούχας, Μαργαρίτης, Μουδιός, Μέρο, Λάλι

ΟΦΗ (Ν.Νιόπλιας): Δαύκος, Μίκιτς, Βαλλιάνος, Κομεσίδης, Κώτσιος, Αντουκόρ, Μασάδο, Μπουρσέλης, Κοιλιάρας, Ράντι, Βουό.
Έπαιξαν και οι: Μάνος, Μιλοσάβλιεβ, Όστοϊτς, Χαντί, Βρεττός, Νάστος, Χύσι, Όγκμποε