“Δίπλωσε” τις νίκες της η Παλαιόχωρα στο Γαλατά

Παλαιόχωρα Ιδομενέας | 16 Νοεμβρίου 2022, 19:14

Ακόμη μία νίκη για την Παλαιόχωρα η οποία κέρδισε με ανατροπή 4-1 τον Ιδομενέα και έδωσε αξία στην πρώτη νίκη που πέτυχε την περασμένη αγωνιστική.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους παίκτες του Ιδομενέα, όταν στο 14ο λεπτό ο Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ, στην πρώτη καλή στιγμή του ματς για τους “μπλέ”. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η ομάδα του Βασίλη Τσαρτσίδη έδειχνε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον τα μέτρα που της έδωσε ο αντίπαλος. Ο Σαντσόλλι με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, ισοφάρισε για την ομάδα του, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα και ολοκλήρωσαν την ανατροπή του ματς. Αρχικά με τον Κοσμά στο 60′, ενώ 5 λεπτά αργότερα ο σκόρερ του πρώτου ημιχρόνου Σαντσόλλι, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Ο αρχηγός της Παλαιόχωρας, Μανουσάκης, “έγραψε” το τελικό 4-1 από το σημείο του πέναλτι, σε κερδισμένη παράβαση των γηπεδούχων (70′). Έτσι η ομάδα της Παλαιόχωρας έφτασε τους 7 βαθμούς, και προσπέρασε αρκετές θέσεις στην βαθμολογία. Στον αντίποδα, οι παίκτες του Μανόλη Βεργανελάκη έμειναν στους 4 βαθμούς, μόλις έναν πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Διαιτητής: Μισαηλίδης
Βοηθοί: Χατζηδάκης – Στεφανίδου

Ιδομενέας (Μάνος Βεργανελάκης): Μωραίτης, Λατινάκης (64′ Μωραϊτάκης), Μπιτζανάκης (85′ Σπάχο), Καλαϊτζάκης, Γεωργανάς (69′ Σταφυλαράκης), Μερόλλη, Ζιντιρίδης (64′ Μπριτσάκης), Μεμά, Δουλάς (85′ Τρουλλινός), Χριστόπουλος, Βαρουξάκης.

Παλαιόχωρα (Βασίλης Τσαρτσίδης): Κόλα, Θεοδωράκης, Κοσμάς, Λιτσαρδάκης (85′ Αγγελάκης), Γκουνέα, Σαντσόλλι (Κουκουλάς), Κουφάκης (85′ Πατσουράκης), Μανουσάκης, Σινάνι, Γκιέργκι (46′ Τζαγκαράκης), Καλλέργης (68′ Ντίαζ).