“Διπλό” για τον Ιδομενέα στη Μ. Ελιά

Παγχανιακός Ιδομενέας | 2 Απριλίου 2017, 20:13

Πολύ σπουδαία νίκη πανηγυρισε μέσα στη Μοναχή Ελιά ο Ιδομενέας επί του Παγχανιακού με 2-0, χτυπώντας δύο φορές στο δεύτερο 45λεπτο της αναμέτρησης.

Το ματς κρίθηκε στο τελευταίο 15λεπτο για τον σύλλογο του Γαλατά, αφού βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα δύο φορές για να πάρει την νίκη.Στο 75′ ο Μ. Μπιτζανάκης κατάφερε να δώσει σκορ στην αναμέτρηση, αφού σκόραρε με εκτέλεση φάουλ για το 1-0.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Καλαϊτζάκης στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού για την ομάδα του Μάριου Σεργάκη.

Οι φιλοξενούμενοι αφιέρωσαν τη νίκη στον αδικοχαμένο Τάνιο Τόνεβ.

Παγχανιακός (Γιώργος Λιανιδάκης): Σφακιωτάκης, Φανταουσάκης, Ποντικάκης, Κουρομιχελάκης, Ξηρουχάκης, Τσεκρέζι (75′ Καραγκασίδης), Γιαννουδάκης, Κυριακίδης, Κόσεκ (70′ Αχλάτης), Ντούπη

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Κουφάκης, Μιχελάκης (83′ Πανάγος), Καλαϊτζάκης, Καστρινάκης, Αγιασμενάκης, Αβραμάκης, Σπ. Βαϊγκούσης, Περδικάκης (68′ Πάλλης), Γιαννολάρη, Μ. Μπιτζανάκης, Μυλωνάκης (46′ Π. Βαϊγκούσης)