“Χρυσή” αλλαγή ο Βασιλειάδης για τον Αστέρα Χαλέπας | pics

ΑΠ Σούδας | 15 Ιανουαρίου 2023, 17:35

Στο γκολ κρίθηκε η αναμέτρηση της ΑΠ Σούδας με τον Αστέρα Χαλέπας για τη Β' κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι με ένα γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους πήραν τη νίκη με 1-0 και συνεχίζουν έτσι την καλή τους πορεία στη Β’ κατηγορία.

“Χρυσή” αλλαγή αναδείχθηκε ο Βασιλειάδης. Μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο στη θέση του Αλιφιεράκη και χρειάστηκε μόλις οκτώ λεπτά στο δεύτερο 45λεπτο για να βρει δίχτυα, μετά από μία περίεργη φάση στην οποία αξιοποίησε ουσιαστικά και αδράνεια του αντιπάλου.

Δεν άλλαξε τίποτα στη συνέχεια αν και ακολούθησε πάνω από μισή ώρα, σε ένα ματς που δεν είχε πολλές φάσεις, εξού και το χαμηλό σκορ. Ο Αστέρας ανέβηκε στους 17 βαθμούς και προσπέρασε μάλιστα την Σούδα που έμεινε στους 16.

Διαιτητής: Κουκλάκης
Βοηθοί: Κοτσιφάκης – Νταμαδάκης

ΑΠ Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Boυλγαράκης, Σοφιανόπουλος, Αθανασόπουλος, Ράπτης, Αρχοντάκης, Κέτι, Βαγενάς, Παπαγεωργίου (25′ Κουρκουμελάκης), Πιρπινάκης (81′ Χαλκιαδάκης), Λαγογιάννης (29′ Αγγελόπουλος), Μπαμπούλης

Αστέρας Χαλέπας (Νεκτάριος Νικολιουδάκης): Μπολανάκης, Τέσκος, Λαμάι, Πρέτσι, Φτούσης, Κατελανάκης Γ., Καλλιάς, Αλιφιεράκης (46′ Βασιλειάδης), Αγγελόπουλος, Κατελανάκης Β., Σελενίτσα (67′ Μπαλάνος)