“Χαστούκι” και στη Λάρισα! (video)

Football League 8 Φεβρουαρίου 2016, 21:28

Μετά την Κέρκυρα που ηττήθηκε από την Καλλιθέα, ακολούθησε ήττα και για την πρωτοπόρο Λάρισα! Θύτης η Λαμία που χάρη στο γκολ του Μίλιεβιτς στο 52ο λεπτό πήρε τη νίκη με 1-0.

Στον αγώνα που ολοκλήρωσε έτσι την 18η αγωνιστική, η Λαμία κατάφερε να υποχρεώσει σε ήττα την πρωτοπόρο Λάρισα, που παρόλα αυτά παραμένει στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μάλιστα, δέκα λεπτά μετά το γκολ χάθηκε η ευκαιρία και για το 2-0 όταν μετά το ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Μπαλλού από τα 35 σχεδόν μέτρα, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ξενοδόχοφ.

Από μία αποβολή για κάθε ομάδα στο 75ο λεπτό, με τον Ζουλιώτη να αποβάλλεται για τη Λαμία και τον Πάτο για τη Λάρισα.

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου).

Βοηθοί: Κορτέσης (Αθηνών) – Δασκαλάκης (Ηρακλείου)

4ος: Σφακιανάκης (Αθηνών).

Κίτρινες: 17’ Ντάσιος, 50’ Ζουλιώτης, 59’ Κοτσώνης, 75’ Σιλιγαρδάκης, 75’ Σιατραβάνης – 18’, 75’ Πάτο, 30’ Μασούρας, 62’ Ουρτάδο

Κόκκινες: 75’ Ζουλιώτης (2η κίτρινη) – 75’ Πάτο (2η κίτρινη)

ΛΑΜΙΑ (Δημήτρης Σπανός): Πίτκας, Ζουλιώτης, Κυριακόπουλος (84’ Παπαργυρίου), Κοτσώνης, Ντάσιος, Σιλιγαρδάκης, Μπαλού (80′ Λεάντρο), Σιατραβάνης, Μίλιεβιτς (72’ Τόσκας), Καραγιάννης, Πίντο.

Λάρισα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοφ, Μασούρας, Κοντοχρήστος, Γιοβάνοβιτς, Κομεσίδης, Μπανούσης, Λαμπρόπουλος (60’ Μαρουκάκης), Ροβίθης (66’ Αναστασόπουλος), Πάτο, Ουρτάδο (66’ Βαρέλα), Μπόγιοβιτς.