“Χ” σε όλα στην Ξάνθη

Super League 1 28 Ιανουαρίου 2017, 22:43

Οι αποβολές "σημάδεψαν" το παιχνίδι στην Ξάνθη, ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και την ΑΕΚ. Οι δύο αντίπαλοι τελείωσαν την προσπάθειά τους με 10 παίκτες, με το τελικό 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

planakis

Μάλιστα, η ΑΕΚ βρέθηκε να χάνει τον Γκάλο μόλις στο 6ο λεπτό, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για το φάουλ που κάνει πάνω στον Λουσέρο που βγαίνει “φάτσα” με την εστία της ΑΕΚ.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα για την Ξάνθη κράτησε πάντως μέχρι το 58ο λεπτό όταν αποβλήθηκε ο Τριάδης με 2η κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ πάνω στον Μάνταλο. Στο μεσοδιάστημα, στο 38’, ο ίδιος παίκτης, ο Τριάδης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει το γκολ για την Ξάνθη.

Η ΑΕΚ από την πλευρά της είχε μεγάλη φάση στο 86’ για να φτάσει στη νίκη, αλλά ο Ζίβκοβιτς μπλόκαρε την κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, με το 0-0 να είναι έτσι το τελικό αποτέλεσματα.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας) – Καραβασίλης (Καβάλας)
4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Κίτρινες κάρτες: 27’ Μπαξεβανίδης, 55’ Τριάδης – 52’ Σιμόες, 68’ Βράνιες, 73’ Μάνταλος, 86’ Πέκχαρτ

Κόκκινες Κάρτες: 58’ Τριάδης – 6’ Γκάλο

Ξάνθη (Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Καρασαλίδης, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Τριάδης, Λουσέρο, Βασιλακάκης (78’ Ράνος), Γουάλας, Λάζιτς, Λισγάρας, Καμαρά (55’ Σολτάνι)

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Βράνιες, Ντίντακ, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς, Μάνταλος (84′ Γαλανόπουλος), Χριστοδουλόπουλος (74′ Μπακασέτας), Ροντρίγκες (11′ Μπακάκης), Πέκχαρτ.