“Χ”ορταστικό το ματς στους Νέους (pics)

Μικτές Ομάδες | 23 Νοεμβρίου 2016, 18:56

"Ζωντανή" στο… κυνήγι της πρωτιάς στον 8ο όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων έμεινε η Μικτή ομάδα της ΕΠΣ Χανίων, μετά το 2-2 απέναντι στο Ηράκλειο.

Η ομάδα του Γιώργου Μουριζάκη είχε πολύ καλή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με κεφαλιά-οβίδα του Παγωνάκη.

arxigoi

xania 18ada

xania irakleio1

Στο δεύτερο ημίχρονο το Ηράκλειο ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε για την ισοφάριση και κατάφερε όχι μόνο να κάνει το 1-1 αλλά να φέρει… τούμπα το ματς με δύο πανομοιότυπα γκολ του Καλαϊτζάκη (70’ και 76’).

xania panigirismoi

Με ένα εκπληκτικό γκολ όμως στο 78’ ο Αρζίδης ισοφάρισε σε 2-2 και… έσωσε τον βαθμό για τη Μικτή Νέων.

Οι φάσεις του αγώνα
9’ Σέντρα του Δολαψάκη πλασέ του Χιώτη άουτ.
17’ Κόρνερ του Αρζίδη κεφαλιά του Παπαδοκωνσταντάκη άουτ.
19’ Ο Νοικοκυράκης γυρίζει την μπάλα στον Χαϊντίνι που με σουτ τη στέλνει εκτός εστίας.
21’ Φάουλ του Νικολακάκη έδιωξε ο Κουρίνος, σουτ του Παγωνάκη μπλοκάρει ο Κοιλάδης.
33’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Αρζίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.
34’ Ο Μαστραντωνάκης πασάρει στον Ζολώτα που μόνος απέναντι από τον Κοιλάδη δεν μπορεί δύο φορές να βρει την μπάλα και να τη στείλει προς την εστία.
37’ Ο Χαϊντίνι κερδίζει την ,πάλα και πασάρει στον Νοικοκυράκη, που υπό την πίεση του Ράπτη πλασάρει για να μπλοκάρει ο Σκουμπάκης.
38’ ΓΚΟΛ: Ο Μαστραντωνάκης σουτάρει μέσα από την περιοχή και ο Αλεξάκης διώχνει σε κόρνερ. Το εκτελεί ο Αρζίδης και με δυνατή κεφαλιά ο Παγωνάκης στέλνει την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 1-0.
40’ Ο Τριμίντζιος δεν μπόρεσε να απομακρύνει από την περιοχή, ο Χιώτης είχε την ευκαιρία να σκοράρει με πλασέ αλλά ο Σκουμπάκης με εκπληκτική απόκρουση κράτησε απαραβίαστη την εστία του.
48’ Από βολέ του Κοιλάδη ο Χαϊντίνι ανάμεσα σε τρεις παίκτες των Χανίων θα κάνει το σουτ αλλά η μπάλα θα καταλήξει άουτ.
49’ Σουτ του Παπαδάκη από πλάγια θέση η μπάλα άουτ.
51’ Από προσπάθεια του Νοικοκυράκη στην πορεία της μπάλας θα βρεθεί ο Παπαδάκης, που από κοντά με σουτ θα τη στείλει ψηλά άουτ.
63’ Κόρνερ του Κολομπάκη προβολή του Παγωνάκη μπλοκάρει ο Κοιλάδης.
69’ Σέντρα του Δολαψάκη κεφαλιά του Νοικοκυράκη μπλόκαρε ο Σκουμπάκης.
irakleio panigirismoi
70’ ΓΚΟΛ: Σουτ του Χαϊντίνι ο Σκουμπάκης κάνει σπουδαία απόκρουση αλλά οι αμυντικοί δεν απομακρύνουν και ο Καλαϊτζάκης με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.
76’ ΓΚΟΛ: Σε παρόμοια φάση, ο Σκουμπάκης αρνείται το γκολ στον Χαϊντίνι και ο Καλαϊτζάκης επωφελείται από την απόκρουση και με πλασέ κάνει το 1-2.
78’ ΓΚΟΛ: Εκπληκτικό γκολ του Αρζίδη. Το σουτ του Βαϊγκούση κοντράρει σε σώματα και ο Αρζίδης με ωραία προσποίηση σε αντίπαλο και ψηλοκρεμαστό σουτ στην κίνηση ισοφαρίζει σε 2-2.
84’ Φάουλ του Νικολακάκη σουτ του Παγωνάκη άουτ.
90+1’ Φάουλ του Τριμίντζιου κεφαλιά του Αρτίν μπλόκαρε ο Κοιλάδης.

xania 11ada

Χανιά (Γιώργος Μουριζάκης): Σκουμπάκης, Νικολακάκης, Παπαδοκωνσταντάκης (77’ Βαϊγκούσης), Παγωνάκης, Ράπτης, Τριμίντζιος, Ζολώτας (46’ Αρτίν), Αρζίδης, Παπαδογιάννης, Μαστραντωνάκης, Ι. Γεωργιλαδάκης (59’ λ.τρ. Κολομπάκης).

Ηράκλειο (Δημήτρης Τριβυζαδάκης): Κοιλάδης, Δολαψάκης, Κουρίνος, Ζερβάκης, Κουγιουμουτζής (64’ Στεφανάκης), Αλεξάκης, Χαϊντίνι, Κεφαλογιάννης (46’ Παπαδάκης), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Χιώτης (80’ λ.τρ. Ψαράς).