“Χ”ωρίς νικητή το ντέρμπι

Αστέρας Μανολιόπουλου Απόλλων | 6 Μαρτίου 2016, 14:55

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της πρώτης θέσης στον Όμιλο Παραμονής, καθώς Απόλλωνας και Αστέρας Μανολιόπουλου ήρθαν ισόπαλοι 1-1, στην Σούδα.

Ο Απόλλωνας ευτύχησε να προηγηθεί στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με ωραίο γυριστό σουτ του Μανιαδάκη, έπειτα από την σέντρα του Ανδρεαδάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσενακάλ στο 65’.

Λίγο αργότερα ο Απόλλωνας έχασε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, με τον Χατζηλάρη που έκανε την εντυπωσιακή ατομική ενέργεια και το σουτ, με την μπάλα ωστόσο να σταματάει στο δοκάρι του Μπραουδάκη.

Έτσι, ο Αστέρας κατάφερε να πάρει τον βαθμό στο 94’, μετά την ατομική προσπάθεια του Μαρκοδούνα και το πλασέ του Παπαδάκη, κρατώντας παράλληλα το αήττητο για την ομάδα του Σπύρου Γαλάνη.

Στην φάση του γκολ αποβλήθηκε ο Παπούλιας για τον Αστέρα, μετά την σύρραξη που υπήρξε για τις δύο ομάδες.

Διαιτητής: Γιουματζίδης

Βοηθοί: Αποστολάκης-Πενταράκης

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης-Γιάννης Χαζιράκης): Μαργαρώνης, Ανδρεαδάκης, Τσενακάλ, Μαραντόν, Σεληνιωτάκης, Πάτα, Μπαργιάμη (60’ Νεσκάκης), Παπαδάκης (50’ Μαρινάκης), Μανιαδάκης, Αγκνάνμπε, Χατζηλάρης (70’ Μποντούρι)

Αστέρας Μ. (Σπύρος Γαλάνης): Μπραουδάκης, Ροκάκης Κ., Κατσαρός, Παπούλιας, Παπαδάκης, Δίντσικος (90’ Αχλάτης), Τσιριβάκος, Κασνής, Μαρκοδούνας, Μουντάκης (46’ Μαμινάκης), Ροκάκης Ν.