“Αντεξε” για ένα ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

Ρέθυμνο Cretan Kings | 26 Δεκεμβρίου 2016, 23:31

Για ένα ημίχρονο άντεξε απέναντι στον πανίσχυρο Παναθηναϊκό το Ρέθυμνο Cretan Kings χάνοντας εν τέλει με το βαρύ σκορ 116-83.

Ο αγώνας έγινε στο ΟΑΚΑ, με το Ρέθυμνο να καταφέρνει στο πρώτο μισό να περιορίζει τους “πράσινους” και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 46-44. Ωστόσο, στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός έκανε ρεκόρ στην επίθεση σημειώνοντας 70 πόντους! Είναι χαρακτηριστικό ότι η τρίτη περίοδος έκλεισε με επί μέρους σκορ 37-8 για να ολοκληρωθεί τελικά με 116-83, επίδοση που για τον Παναθηναϊκό είναι η καλύτερη τα 20 τελευταία και πλέον χρόνια στο πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 46-44, 83-52, 116-83

Παναθηναϊκός (Πασκουάλ): Σίνγκλεντον 16 (3), Νίκολς 6, Τζέιμς 13, Μποχωρίδης 3 (1), Π.Καλάθης 2, Φώτσης 2, Παππάς 10 (2), Φελντέιν 18 (4), Χαραλαμπόπουλος 6 (2), Τζεντίλε 2, Μπουρούσης 23 (2), Ν.Καλάθης 15 (1).

Ρέθυμνο Cretan Kings (Κωνσταντινίδης): Ραζής, Χριστοδούλου 4, Άρνολντ 5, Φιτζπάτρικ 7, Τάλτον 10, Καμπερίδης 15 (1), Λαγουδάκης, Παναρετάκης 3 (1), Θεοδωρίδης 4, Γιαννόπουλος 14 (2), Κράβιτς 13, Έντουαρντς 8.