“Ανάσταση” στην επιστροφή του Σωφρόνογλου

Άπτερα Άμιλλα | 20 Μαρτίου 2016, 15:55

Την χαρά της νίκης μετά από 12 αγωνιστικές "γεύτηκε" η Άμιλλα που πέρασε με το εντυπωσιακό 4-1 από την Σούδα, κόντρα στα Άπτερα, στην επιστροφή του Μάκη Σωφρόνογλου στον πάγκο της.

Τελευταία νίκη γαι τον σύλλογο του Μοδίου-Γερανίου ήταν την 11η αγωνιστική, στην έδρα του Φωστήρα με 3-1 τότε.

Το ημίχρονο βρήκε τους νικητές να είναι μπροστά στο σκορ με τέσσερα γκολ, με το δεύτερο ημίχρονο να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.

Ο Μπιτσάκης με ισάριθμα σουτ στο 20’ και το 25’ έκανε το 0-2 για την Άμιλλα.

Ο Παππάς στο 35’ και ο Βερυβάκης  στο 40’ φρόντισαν να τελειώσουν το ματς από πολύ νωρίς για την ομάδα τους καθώς πέτυχαν πολύ γρήγορα το 0-4 πριν το ημίχρονο.

Τα Άπτερα πέτυχαν το γκολ της “τιμής” στο 65’ με την κεφαλιά του Π.Τσικουδάκη, από την σέντρα του Σφακιανάκη (1-4).

Τα Άπτερα συγχαίρουν τον διαιτητή Χρυσό και τους βοηθούς του Ροδουσάκη και Λογαρίδη για το σημερινό παιχνίδι.

Διαιτητής: Χρυσός

Βοηθoί:Ροδουσάκης-Λογαρίδης

Άπτερα (Δημήτρης Φούρλας): Ναλμπαντίδης, Ασλανίδης, Γναφάκης, Μανουσέλης, Χαραλαπάκης, Παπαβασιλείου (80’ λ.τρ. Τζόκας), Μαρινάκης, Σπανουδάκης, Παπαδάκης Ι. (57’ ΝΙκολακάκης), Χατζηδάκης (60’ Σφακιανάκης), Τσικουδάκης Π.

Άμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Παρασκευόπουλος, Γαλάνης, Νοδάρας, Μαυρομάττης, Λουγιάκης, Τερεζάκης, Βουρδουμπάς Θ., Παγωνάκης Β. (85’ Απλαδάς), Βερυβάκης, Παππάς (75’ Ξενάκης), Μπιτσάκης (65’ Μαρμαριτσάκης)