“Αναπτέρωσε” τις ελπίδες του

Παγχανιακός / ΔΑΑΟΧ Κρητικός Αστέρας | 11 Σεπ 2016, 23:00

Την ήττα της πρεμιέρας ρέφαρε ο Κρητικός Αστέρας που πήρε τη νίκη με το εμφατικό 4-0 με τον ΔΑΑΟΧ και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για την πρόκριση στον 6ο όμιλο.

Ο 16χρονος Άκης Ψαράκης έστειλε τον Κρητικό στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με το πρώτο γκολ που σημείωσε στην επιστροφή του στην ομάδα, στην συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού.

Ο Μεγαλακάκης ανέλαβε “δράση” στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε δύο γκολ σε πέντε λεπτά.

Το ένα στο 50’ όπου πήρε την απόκρουση από το φάουλ του Ψαράκη και το άλλο στο 55’ με πλασέ (3-0).

Στο 65’ ο Κώστας Ροκάκης κέρδισε πέναλτι και ο αδερφός του Νίκος δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη από τα 11 βήματα, καθώς ευστόχησε και έκανε το τελικό 4-0 για την ομάδα του Κρητικού Αστέρα.

Διαιτητής: Κανελάκης

Βοηθοί: Κωσταμένα-Κολοκοτρώνης

Κρητικός Αστέρας (Χρήστος Τραχανατζής): Γκαβρίλοβιτς, Κ.Ροκάκης, Καγλαντζής, Δασκαλάκης, Χαραλαμπάκης (55’ Χατζημαρινάκης), Σκύλο, Αγγελάκης, Μεγαλακάκης, Σταθάκης (46’ Νικητόπουλος), Ν.Ροκάκης, Ψαράκης

ΔΑΑΟΧ (Μάρκος Ασλαματζίδης): Σκευοφύλαξ, Καραχάλιος (46’ Φρονιμάκης), Σακουάλος, Κουτουλάκης (43’ Ζυμβραγάκης), Άγγος, Τραγούδας, Μακρής, Τοντινίδης, Κιουρτσίδης, Δοξάκης, Παπαδάκης (64’ Νταμαδάκης)