“Άλωσαν” το Ηράκλειο τα Τρίκαλα, 1-0 τον ΟΦΗ

Football League 18 Μαρτίου 2017, 20:12

Εντός έδρας ήττα - σοκ για τον ΟΦΗ από τα Τρίκαλα με 1-0. Σκόρερ ο Γκόλιας με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Καλύτερη, αλλά φλύαρη, στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα η Κρητική ομάδα, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα.

Στο 2ο λεπτό ο Βουό είχε ένα καλό σουτ και στο 11′ φάση των φιλοξενούμενων με σουτ του Κουσκουνά. Στο 24′ ο Κιάσσος απείλησε με μία σέντρα από δεξιά.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 64ο λεπτό. Ο Γκόλιας με απευθείας χτύπημα φάουλ, έστειλε την μπάλα στο αριστερό “Γ” της εστίας του Στρέζου.

Στο τελευταίο ημίωρο ΟΦΗ πρέσαρε έχοντας μία καλή στιγμή με φάουλ του Μιλοσάβλιεβ (ελάχιστα άουτ). Όμως δεν άλλαξε τίποτα παρά την έξτρα πίεση των Κρητικών και την ώθηση του κόσμου του.

Διαιτητής: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Κουντουρέλης (Αθηνών), Πρέντζας (Δυτικής Αττικής)
4ος: Μπερτάκης (Χανίων)

Κίτρινες: Κιάσσος, Κώτσιος, Βουό, Βαλλιάνος / Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Αποστολίδης
Κόκκινες: –

ΟΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Βουό, Χαντί, Μάνος (56′ Ράντι), Πουρτουλίδης (68′ Μιλοσάβλιεφ), Πάγκαλος (76′ Όγκμποε), Κομεσίδης, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Μητρόπουλος.

Tρίκαλα: Αποστολίδης, Γκόλιας, Λαμπάκης, Βέρτζος, Πίντο,Στεφάνοβιτς (79′ Σαρακατσάνος), Μουμίν, Ριζογιάννης, Ρομπέρ (62′ Μπαϊκαρά), Γιαννιτσάνης (85′ Αρναρέλης), Κουσκουνάς.