“Αεράτη” νίκη με δυναμική… εκκίνηση (pics)

Παλαιόχωρα Άρης Σούδας | 19 Μαρτίου 2017, 17:39

Η Παλαιόχωρα γνωρίζοντας ότι δεν έχει περιθώρια για άλλη βαθμολογική απώλεια στο "σπίτι" της μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Άρη Σούδας (4-0), απλοποιώντας από νωρίς την κατάσταση.

Με τον αέρα να δυσκολεύει αρκετά τις προσπάθειες των παικτών οι γηπεδούχοι μπήκαν “αεράτα” και μόλις στο 2’ ο Κουλούρης “τρύπωσε” στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι από τον Βροντάκη. Ο Μανουσάκης ευστόχησε στο πέναλτι και έβαλε από νωρίς σε θέση… οδηγού την ομάδα του, που δημιούργησε στη συνέχεια αρκετές φάσεις, μέχρι τελικά να πετύχει το 2-0 με τον Δρακάκη στο 25’, που απλοποίησε αρκετά την κατάσταση.

Goal1

Goal2

Η συνέχεια άνηκε στον Κουλούρη, που “σημάδεψε” δύο φορές τα δοκάρια (27’ και 54’) και μία τα δίχτυα (51’) για το 3-0. Στο 78’ αυτός που άνοιξε το σκορ φρόντισε να το “κλείσει” κιόλας, αφού ο Μανουσάκης σημείωσε το 4-0 από “ασίστ” του Μποτωνάκη.

Goal4

Stratoudakis Zaimidis

Οι φάσεις του αγώνα
2’ ΓΚΟΛ: Ο Κουλούρης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και ανατρέπεται από τον Βροντάκη. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Μανουσάκης.
5’ Μακρινή μπαλιά του Κριάρη, στην πλάτη της άμυνας ο Κουλούρης με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
9’ Ο Μποτωνάκης ανοίγει την μπάλα στον Θεοδωράκη, που “πατάει” περιοχή και πασάρει στον Δρακάκη, το σουτ του οποίου αποκρούεται από τον Βαρδάκη.
10’ Κόρνερ του Μποτωνάκη προβολή του Κριάρη μπλοκάρει ο Βροντάκης.
13’ Ο Δρακάκης συνεργάζεται με τον Μποτωνάκη και βγαίνει σε θέση βολής αλλά το πλασέ του αποκρούεται από τον Βροντάκη.
24’ Ο Μιχαλόπουλος κερδίζει την μπάλα από τον Ζαχαράκη -που διαμαρτύρεται για φάουλ- και με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
25’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Λιονάκη, η μπάλα με τον αέρα παίρνει… περίεργα φάλτσα και ο Δρακάκης με κεφαλιά τη στέλνει στα δίχτυα (2-0).
27’ Μπαλιά του Δρακάκη στην πλάτη της άμυνας, ο Κουλούρης “κρέμασε” τον Βροντάκη, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στην “αγκαλιά” του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.
30’ Γύρισμα του Κουλούρη στον Δρακάκη, το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Βροντάκης.
51’ ΓΚΟΛ: Ιδανική μπαλιά του Περαθωράκη για τον Κουλούρη, που πλασάρει σωστά για το 3-0.
54’ Μπαλιά του Μανουσάκη στην πλάτη της άμυνας, ο Κουλούρης πλασάρει στην κίνηση και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
62’ Φάουλ του Στρατουδάκη, η μπάλα έφτασε στον Μιχαλόπουλο, που έκανε την κεφαλιά, για να μπλοκάρει ο Συροκάκης.
67’ Ο Μανταδάκης γύρισε την μπάλα στον Μιχαλόπουλο, που σούταρε για να μπλοκάρει ο Συροκάκης.
69’ Μπαλιά του Μποτωνάκη, σουτ του Μάστορα άουτ.
71’ Εντυπωσιακή ενέργεια του Μποτωνάκη και πάσα στον Ψαράκη, που μέσα από την περιοχή σουτάρει άουτ.
78’ ΓΚΟΛ: Ο Μποτωνάκης εκτέλεσε συρτά το κόρνερ για τον Μανουσάκη, που με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-0.
85′ Ατομική ενέργεια του Λιονάκη και σέντρα για τον Μάστορα, που από κοντά με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.