“Αέρας” στο Σαν Μαρίνο η Ελπίδων – “Ανάσες” για Σάλιακα

Χανιά | 10 Οκτωβρίου 2017, 23:57

Το γκολ του Καραχάλιου στο 35' "ξεκλείδωσε" την άμυνα του Σαν Μαρίνο και έκανε πιο απλά τα πράγματα για την Εθνική Ελπίδων, που έφτασε στην επικράτηση με σκορ 5-0.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου των προκριματικών του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος με 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Λόγω της χαμηλής δυναμικότητας του αντιπάλου ο Αντώνης Νικοπολίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν αρκετό έως τώρα, ξεκουράζοντας τον Μανώλη Σάλιακα του ΑΟ Χανιά/Κισσαμικού.

Στο 35′ από ενέργεια του Λάμπρου ο Καραχάλιος άνοιξε το σκορ, για να πετύχει το 0-2 από “ασίστ” του Τσιμίκα ο Κουλούρης στο 43. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους ο Σέβολι.

Βέργος (73′), Ανδρούτσος (79′) και Κατράνης (81′) ανέβασαν το σκορ στο 5-0 για την Εθνική Ελπίδων.

Σαν Μαρίνο: Ζάβολι, Ντ’ Αντάριο, Κόντι, Σενσόνι, Σέβολι, Κασαντέι, Ταμανίνι (64′ Ντέλα Βάλε), Λουναντέι (88′ Βενερούτσι), Γκάτι (46′ Βαλεντίνι), Τομαζίνι, Μουλαρόνι.

Ελλάδα: Κότσαρης, Δεληγιαννίδης, Ευαγγέλου, Νικολάου (46′ Μαυροπάνος), Τσιμίκας (46′ Κατράνης), Καραχάλιος, Ορφανίδης, Μανθάτης, Λάμπρου (58′ Βέργος), Ανδρούτσος, Κουλούρης