“Αδεια χέρια” στον Εύοσμο – Ηττα με 2-0 από τον Αγρ. Αστέρα

Χανιά | 5 Μαρτίου 2017, 18:51

Με άδεια χέρια ολοκλήρωσε ο Α.Ο. Χανιά τον αγώνα απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα χάνοντας με σκορ 2-0 στον Εύοσμο. Δύο γκολ στο β’ ημίχρονο, με αυτογκόλ και πέναλτι χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους.

planakis

Ουσιαστικά, ο ΑΟΧ δεν μπόρεσε πέραν κάποιων μεμονωμένων φάσεων ν’ απειλήσει για το γκολ. Απεναντίας, ο Αγρ. Αστέρας έφτασε στο 1-0 με το αυτογκόλ από τον Θεολόγου μετά τη σέντρα του Πάτο στο 48’ ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 89’ με τον Μηλιώτη ν’ ανατρέπει τον Πάτο και τον Τάι να εκτελεί εύστοχα.

Το φιλμ του αγώνα

19’ Ο Πάτο έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Τάι επιχείρησε την προβολή, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

30’ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα με τον Γκέσιο. Ο Μέρντοβιτς έκανε αρχικά τη σέντρα από τα δεξιά, μόνος του ο Γκέσιος αλλά δεν έπιασε την μπάλα, στη συνέχεια της φάσης ο Πάτο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Γκέσιος επιχείρησε το τακουνάκι, όμως “έκοψε” ο Αθανασίου.

32΄ Εκτέλεση φάουλ του Τάι, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

41’ Σέντρα του Πάτο από τα δεξιά, προβολή ο Μέρντοβιτς, άουτ.

48’ (1-0) Σέντρα του Πάτο από τα δεξιά, αυτογκόλ ο Θεολόγου.

68’ Σουτ του Τάι, έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασίου.

70’ Σουτ του Μηλιώτη από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε στον Βαφέα και κατέληξε στην αγκαλιά του Γιακουμή.

71’ Επέλαση του Ουνγιαλίδη από τα αριστερά, αλλά το σουτ ήταν κακό και η μπάλα έφυγε άουτ.

84’ Δοκάρι για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Πάτο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Τριανταφυλλάκος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου.

89’ (2-0) Κέρδισε πέναλτι ο Αγροτικός Αστέρας για ανατροπή του Πάτο από τον Μηλιώτη. Ο Τάι εκτέλεσε το πέναλτι και έκανε το 2-0.

91’ Σουτ του Φιλίπε έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε ο Αθανασίου.

Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας) – Κόλλιας (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Πάνος (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Λάσκαρης (13’), Βασιλείου (31’), Τριανταφυλλάκος (36’), Πάτο (64’), Ηρακλής (69’), Ζέρης (75’), Μηλιώτης (89’)

Αγροτικός Αστέρας (Νίκος Καραμπετάκης): Γιακουμής, Μπουτζίκος, Κουκόλης (13’ λ.τρ. Βαφέας), Γκότοβος, Αργυρίου, Τάι, Χατζής, Τριανταφυλλάκος, Μέρντοβιτς (68’ Ουνγιαλίδης), Πάτο, Γκέσιος (82’ Φιλίπε).

Α.Ο. Χανιά (Νίκος Παντέλης): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Θεολόγου (73’ Δρίζης), Βασιλείου, Τσουκάνης, Λάσκαρης, Ηρακλής, Ντούμος (62’ Μηλιώτης), Σταματής (88’ Μέρο), Ρούνεϊ.