Ψυχωμένη εμφάνιση του Θησέα (pics)

Πανακρωτηριακός Θησέας | 27 Νοεμβρίου 2021, 18:57

Ο Θησέας παρουσιάστηκε ψυχωμένος απέναντι στον Πανακρωτηριακό, φτάνοντας σε σημαντική νίκη με 3-0 το Σάββατο στο γήπεδο της Μον. Ελιάς.

Η ομάδα των Περιβολίων καταφέρνει έτσι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι να αξιοποιήσει την έδρα της και να φτάσει σε νέα επικράτηση μετά την Παλαιόχωρα, ενώ στο ενδιάμεσο είχε προηγηθεί και ο σπουδαίος βαθμός στην Αγ. Μαρίνα.

Για τον Πανακρωτηριακό από την άλλη ήταν η πρώτη ήττα μετά από τρία σερί νικηφόρα αποτελέσματα.

Δουλάς-Σιδέρης (πάνω), Παπαδάκης-Τσεκρέζι (κάτω)

Ο Θησέας κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 26ο λεπτό. Ο Πενταράκης έβγαλε τον Μάρκου σε θέση βολής και εκείνος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου για τις δύο ομάδες.

Μάλιστα το δεύτερο ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους που πέτυχαν αρκετά νωρίς και το 2-0, στο 53′. Ο Πενταράκης ήταν ουσιαστικά ξανά ο δημιουργός, αφού κέρδισε πέναλτι, ο Στρατουδάκης ανέλαβε την εκτέλεση και σημάδεψε σωστά παρά την πολύ καλή προσπάθεια του Χατζηδάκη.

Μπαλιά του Μπαμπουνάκη πάνω, κάτω ο τερματοφύλακας Κουτσοδόντης

Ο Στρατουδάκης με τη σειρά του ήταν στη συνέχεια εκείνος που έφτιαξε το τρίτο γκολ στο 77′. Από δικό του κόρνερ ο Τσιριβάς από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-0..

Διαιτητής: Kασσελάκης
Βοηθοί: Βοηθοί: Οβάκογλου – Κεζέμπογλου

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Κουτσοδόντης Ντόκο, Παλαθούρας, Σιδέρης, Χαιρετάκης, Γκιόκα, Μπαμπουνάκης, Στρατουδάκης (85′ Μαρκουλάκης), Τσεκρέζι (22′ λ.τρ. Τσιριβάς, 80′ λ.τρ. Εξαρχος ), Πενταράκης, Μάρκου (85′ Ανδρεάδης)

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης-Βαγγέλης Ανδρεαδάκης): Χατζηδάκης, Μακράκης (70′ Καλέντζης), Πέτικας, Βουρβαχάκης, Κούγκουλος (44′ Περράκης), Μανουσάκης, Παπαδάκης, Ν. Ανδρεαδάκης (73′ Παπαδεράκης), Καλλέργης, Δουλάς (70′ Κουκουράκης), Κοπανάκης