ΠΣΑΤ: Με “άρωμα” Κρήτης η γιορτή των κορυφαίων 2021

Σπορ 8 Δεκεμβρίου 2021, 19:30

Αρκετές οι υποψηφιότητες αθλητών και προπονητών της Κρήτης στην ψηφοφορία του ΠΣΑΤ για την ανάδειξη των κορυφαίων του Ελληνικού αθλητισμού το 2021.

KTEO Κρήτης

Στην τελική ευθεία για την ανάδειξη των κορυφαίων του Ελληνικού αθλητισμού το 2021 ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αθλητικού Τύπου (ΠΣΑΤ) καλεί τα μέλη του να συμμετάσχουν στην ψηφοφορία του μακροβιότερου θεσμού του Συνδέσμου.

Καταληκτική ημερομηνία αποστολής του συμπληρωμένου ψηφοδελτίου είναι το μεσημέρι της προσεχούς Τρίτης (14 Δεκεμβρίου, 15:00). Η γιορτή των κορυφαίων θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο Μουσικής την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου (στις 18:30) με την αυστηρή τήρηση του υγειονομικού πρωτοκόλλου.

Αναλυτικά οι υποψηφιότητες:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΕΣ

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ Θεόδωρος

ΒΟΛΕΪ: ΣΤΙΒΑΧΤΗΣ Κώστας

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ: ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ Ελευθέριος

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΣΓΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Αλέξανδρος, ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΗΣ Μελέτιος, ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ Βύρωνας, ΚΟΝΤΑΡΙΝΗΣ Πέτρος, ΚΥΦΙΔΗΣ Αθανάσιος, ΚΥΦΙΔΗΣ Αλέξανδρος

ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ: ΜΑΤΣΑΣ Χρήστος, ΜΕΤΑΞΑΣ Κωνσταντίνος

ΚΑΡΑΤΕ: ΞΕΝΟΣ Διονύσιος, ΞΕΝΟΣ Χρήστος – Στέφανος, ΤΖΑΝΟΣ Γεώργιος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: ΒΑΖΑΙΟΣ Ανδρέας, ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ Κρίστιαν, ΚΟΥΓΚΟΥΛΟΣ Αλέξανδρος, ΚΥΝΗΓΑΚΗΣ Αθανάσιος Χαράλαμπος, ΧΡΗΣΤΟΥ Απόστολος

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ: ΝΤΟΥΣΚΟΣ Στέφανος, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Αντώνης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Γιάννης, ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Θανάσης, ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ Ιωάννης

ΠΑΛΗ: ΓΚΙΡΝΗΣ Ραφαήλ, ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ Μιχάλης, ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΣΙΔΗΣ Γεώργιος, ΠΙΛΙΔΗΣ Γεώργιος, ΧΟΣΟΝΟΒ Αζαμάτ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γιακουμάκης

ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Γιώργος: Με την ολοκλήρωση της αγωνιστικής περιόδου στην Eredivisie αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος (26 γκολ με την Φένλο). Αναδείχθηκε 9ος σκόρερ στην Ευρώπη για τη σεζόν 2020/21, ενώ τον Ιανουάριο του 2021 βρέθηκε στην κορυφή των κορυφαίων σκόρερ στον κόσμο με 11 γκολ σε ένα μήνα, σύμφωνα με την IFFHS.

ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ Τάσος, ΤΣΙΜΙΚΑΣ Κώστας

ΠΥΓΜΑΧΙΑ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΔΗΣ Νέαρχος

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: ΧΑΤΖΗΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ Ιωάννης

ΣΤΙΒΟΣ

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ Χρήστος: Κατετάγη 2ος στη σφύρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U23.

ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ Ορέστης: Κατέκτησε την 2η θέση στη σφύρα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος U20.

ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ Κωνσταντίνος, ΚΑΡΑΛΗΣ Εμμανουήλ, ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ Οδυσσέας, ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ Μίλτος

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος, ΜΠΑΪΡΑΜΙΔΗΣ Φώτιος, ΜΠΑΡΚΩΦ Αλέξανδρος, ΠΕΤΣΑΣ Δημήτριος, ΡΑΨΟΜΑΝΙΚΗΣ Διονύσιος, ΤΖΟΒΑΡΑΣ Μιχαήλ, ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ Κωνσταντίνος, ΨΑΡΡΟΣ Αριστείδης – Νικόλαος

ΤΕΝΙΣ: ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Στέφανος

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ Σοφία

ΙΠΠΑΣΙΑ: ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΥ Ιόλη

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Κλεοπάτρα, ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ Βασιλεία, ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ Μαρίνα

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ Ευαγγελία

ΚΑΡΑΤΕ: ΞΕΝΟΥ Λυδία Λαμπρινή, ΠΑΝΕΤΣΙΔΟΥ Βασιλική, ΤΖΙΛΙΑ Στυλιανή Ελένη, ΧΑΤΖΗΛΙΑΔΟΥ Ελένη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ Άννα: Η μεγάλη άτυχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, αφού για 6/100 του δευτερολέπτου δεν προκρίθηκε στον τελικό των 100 μ. πεταλούδας κι έμεινε 9η με πανελλήνιο ρεκόρ 57.25. Λίγο πριν από το Τόκιο, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Α/Γ, που διεξήχθη στη Βουδαπέστη, με 57.37. Ήταν το πρώτο ευρωπαϊκό χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες. Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας (Καζάν) που έγινε τον Οκτώβριο ήταν «ασημένια» στα 100μ. πεταλούδα και «χάλκινη» στα 50μ. πεταλούδα.

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ Ευαγγελία, ΚΥΡΙΔΟΥ Αννέτα, ΛΕΒΕΝΤΕΛΛΗ Ελένη Μαρίνα, ΦΡΑΓΚΟΥ Ευαγγελία

ΞΙΦΑΣΚΙΑ: ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Δέσποινα Μεταξία, ΓΚΟΥΝΤΟΥΡΑ Θεοδώρα

ΠΑΛΗ

Μαρία Πρεβολαράκη

ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ Μαρία: «Ασημένια» πρωταθλήτρια Ευρώπης στα 53 κιλά (Πολωνία), ενώ συμμετείχε και στους Ολυμπιακούς Αγώνες «Τόκιο 2020» όπου κατετάγη 11η.

ΠΥΓΜΑΧΙΑ: ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Αντωνία, ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ Βασιλική

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: ΚΟΡΑΚΑΚΗ Άννα

ΣΤΙΒΟΣ: ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ Έλλη Ευτυχία, ΚΑΡΥΔΗ Σπυριδούλα, ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Νικόλ, ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ Αντιγόνη, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ Κατερίνα, ΤΖΕΝΓΚΟ Ελίνα

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ: ΓΕΩΡΓΙΟΥ Μελίνα, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Όλγα, ΠΑΠΑΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κωνσταντινιά, ΣΑΡΒΑΝΑΚΗ Θεοπούλα, ΤΖΕΛΗ Φανή, ΨΑΡΟΓΙΑΝΝΗ Ελένη

ΤΕΝΙΣ: ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ Βαλεντίνη, ΣΑΚΚΑΡΗ Μαρία

ΤΖΟΥΝΤΟ: ΤΕΛΤΣΙΔΟΥ Ελισάβετ

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ: ΨΑΡΡΑ Ευαγγελία

ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ: ΕΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ Αλεξάνδρα

ΟΜΑΔΙΚΑ

ΒΟΛΕΪ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΑΝΔΡΕΣ), ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

ΤΡΙΓΚΩΝΗΣ – ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ (TORNADO), ΜΑΥΡΟΣ – ΑΪΔΙΝΙΔΗΣ (TORNADO), ΠΑΠΠΑ – ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ (470 MIXED)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΟΜΠΟ (Αλζιγκούζη, Δεληγιάννη, Φραγκάκη, Γιαλαμά, Καραμέσιου, Καράγγελου, Καριώρη, Μικίσεβιτς, Βασιλοπούλου, Ζουζούνη, Πλατανιώτη, Παπάζογλου)

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ HIGHLIGHT (Αγραφιώτη, Αγγελοπούλου, Ελένη, Φιλέντα, Φράγκου, Καραπαναγιώτου, Μολόζη, Ταμπακάκη, Ταραζά, Ζώταλη, Καράγγελου, Κρομμυδάκη)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

ΜΠΟΥΡΜΠΟΥ – ΚΥΡΙΔΟΥ (ΔΙΚΩΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΗΔΑΛΙΟΥΧΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΣ – ΣΤΕΡΓΙΑΚΑΣ (ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ)
ΕΞΑΡΧΟΥ – ΣΤΕΡΓΙΑΚΑΣ (ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ)
ΦΡΑΓΚΟΥ – ΝΑΤΣΙΟΥΛΑ (ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ)
ΦΡΑΓΚΟΥ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ (ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
ΦΡΑΓΚΟΥ – ΑΡΑΜΑΠΑΤΖΗ (ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)
ΒΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΑΓΚΡΥΓΙΑΝΝΗ – ΠΑΠΑΤΕΡΠΟΥ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ (ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΗΔΑΛΙΟΥΧΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ)

ΜΠΑΣΚΕΤ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΑΝΔΡΕΣ)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΟΚ

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ – ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ (ΜΙΚΤΟ ΣΚΗΤ): Κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων (Λίμα).

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

ΔΡΑΚΙΩΤΗΣ – ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ – ΚΟΥΜΕΡΤΑ (ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ ΑΝΔΡΩΝ)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ (Αργυρόπουλος-Κανακάκης, Βλαχόπουλος, Γαλανίδης, Γενηδουνιάς, Γκιουβέτσης, Δερβίσης, Ζερδεβάς, Καπότσης, Κολόμβος, Μουρίκης, Παπαναστασίου, Σκουμπάκης, Φουντούλης)

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ (Ζερδεβάς, Γαλανίδης, Φουντούλης, Αργυρόπουλος-Κανακάκης, Δερβίσης, Καπότσης, Γενηδουνιάς, Κολόμβος, Μουρίκης, Παπαναστασίου, Σκουμπάκης, Καλογερόπουλος, Γκιουβέτσης, Γούβης, Νικολαΐδης)

ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (Δαμίγος, Τουρκομενής, Κανδανολέων, Αλμύρας, Καστρινάκης, Μπιτσάκος, Αμπαζής, Μυρίλος, Μαθιόπουλος, Σιαμάς, Εγνατιάδης, Αλειφτήρας, Σπάχιτς, Νικολαϊδης)

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Καραγιάννη, Κυριακάκη, Μήτσου, Τριχά, Τορνάρου, Χαλδαίου, Σιούτη, Σάντα, Καλογεροπούλου, Ανδρεάδη, Κάσσαρη, Γκοτζιά, Κουρέτα, Τσιμάρα, Λασκαρίδη)

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γιαννοπούλου, Ζαφειράκη, Κανετίδου, Καϊάφα, Κοντονή, Καρύτσα, Κατσιμπρή, Μπιτσάκου, Μυριοκεφαλιτάκη, Νίνου, Ρακιντζή, Σιούτη, Τριχά, Τορνάρου, Φουντωτού)

ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ (Μαυριόπουλος, Λυκούδης, Κόκκινος, Καρατζάς, Καπράγκος, Λασκαρίδης, Ζερβουδάκης, Μητράκης, Ζαχόπουλος, Σιαμάς, Αποστολάκος, Γιαννάτος, Κρατημένος, Μαστρογιαννάκος, Μπαγιούμι)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ: ΑΕΚ ΑΝΔΡΕΣ, ΠΑΟΚ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κωστής (στίβος): Υπό την καθοδήγησή του, οι Ορέστης Ντουσάκης και Χρήστος Φραντζεσκάκης κατέκτησαν ασημένια μετάλλια σε Παγκόσμιο και Ευρωπαϊκό U20 και U23 αντίστοιχα.

ΜΑΧΑΙΡΑΣ Ηλίας (υδατοσφαίριση): Υπό την καθοδήγησή του, η εθνική ομάδα των εφήβων, κατέκτησε την 2η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλτας.

ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ Τάσος (κολύμβηση): Με την Άννα Ντουντουνάκη, χάρισαν στην Ελληνική κολύμβηση, το πρώτο χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες, σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, ενώ στο Ευρωπαϊκό 25μ. κέρδισαν ένα ασημένιο και ένα χάλκινο. Στους Ολυμπιακούς Αγώνες, η Ντουντουνάκη έμεινε εκτός τελικού, μόλις για 6/100 του δευτερολέπτου.

ΒΑΤΣΑΚΛΗΣ Κώστας (επιτραπέζια αντισφαίριση)
ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ Πάνος (κολύμβηση)
ΒΛΑΧΟΣ Θεόδωρος (υδατοσφαίριση)
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ Δημήτρης (χάντμπολ)
ΖΑΡΑΒΙΝΑΣ Γιώργος (χάντμπολ)
ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ Νίκος (ιστιοπλοΐα)
ΚΑΜΜΕΝΟΥ Αλεξία (υδατοσφαίριση)
ΛΕΜΠΕΣΗΣ Φώντας (υδατοσφαίριση)
ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γιώργος (στίβος)
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Αλέξανδρος (κολύμβηση)
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Άκης (κολύμβηση)
ΠΑΥΛΙΔΗΣ Χάρης (υδατοσφαίριση)
ΠΟΜΑΣΚΙ Γιώργος (στίβος)
ΠΟΣΤΙΛΙΟΝΕ Τζιοβάννι (κωπηλασία)
ΡΑΦΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ενόργανη γυμναστική)
ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ Παναγιώτης (στίβος)
ΤΟΡΕΖ Άννα (καλλιτεχνική κολύμβηση)
ΤΣΕΡΝΕΣΚΑ Ναταλία (καλλιτεχνική κολύμβηση)
ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Απόστολος (τένις)
ΧΙΛ Τομ (τένις)
ΑΣΚΟΞΥΛΑΚΗ Ελεάνα (Καλλιτεχνική Κολύμβηση)

ΜΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΕΣ

ΘΑΛΑΣΣΙΟ ΣΚΙ: ΚΥΠΡΙΟΣ Φίλιππος

ΣΚΑΚΙ: ΚΑΖΑΚΟΣ Μάρκος, ΦΡΑΓΚΟΣ Βασίλειος

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΚΑΛΑΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Χρήστος, ΚΑΛΤΣΟΥΚΑΛΑΣ Γιώργος, ΛΑΜΠΑΔΑΡΗΣ Απόστολος, ΜΠΟΝΙΑΣ Χρήστος

ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ Τάσος: Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 50μ. επιφάνεια και το χάλκινο στα 100μ. επιφάνεια, κατά τη διάρκεια του Παγκοσμίου πρωταθλήματος Α/Γ.

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Βασίλης: Κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. άπνοια του Παγκοσμίου πρωταθλήματος νέων.

BEACH SPRINT – ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ: ΚΑΛΑΝΔΑΡΙΔΗΣ Ιωάννης

BEACH WRESTLING: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Άγγελος, ΓΚΙΡΝΗΣ Ραφαήλ, ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ Άγγελος

GRAPPLING – ΠΑΛΗ ΥΠΟΤΑΓΗΣ: ΚΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ Ιωάννης

PARKOUR: ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Ιωακείμ

TRIATHLE: ΔΡΑΖΙΝΟΣ Δημήτρης

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΘΑΛΑΣΣΙΟ ΣΚΙ: ΚΟΥΣΑΘΑΝΑ Σταματίνα

ΣΚΑΚΙ: ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ Σταυρούλα

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΜΑΝΙΑΤΗ Κατερίνα

ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗ Ιωάννα: Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 400μ. υποβρύχιο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος νέων.

BEACH SPRINT-ROWING: ΦΙΤΣΙΟΥ Ζωή

BEACH WRESTLING: ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Αγόρω

BIATHLE: ΝΙΚΑ Πηνελόπη, ΣΑΡΡΑ Αθηνά

STAND UP PADDLING (SUP): ΤΣΑΟΥΤΟΥ Παναγιώτα

ΟΜΑΔΙΚΑ

ΣΚΑΚΙ: ΝΙΚΟΜΑΝΗΣ – ΠΑΥΛΙΔΗΣ – ΠΑΠΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΟΥΡΟΥΤΗΣ – ΠΑΥΛΙΔΟΥ (ΟΜΑΔΙΚΟ)

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΕΘΝΙΚΗ 4×100Μ. ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Λαμπαδάρης, Χατζηδάκης, Ηλιάκης, Καλτσουκαλάς): Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων (Λινιάνο).

ΕΘΝΙΚΗ 4×50Μ. MIXED (Χατζηδάκης, Παππάς, Ευαγγελάτου, Καλτσουκαλάς): Πήρε την 3η θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων.

ΕΘΝΙΚΗ 4×200Μ. ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Κούρτη, Μητακίδη, Λάμπρου, Σκυλουράκη): Ήταν 3η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων που διεξήχθη στο Λινιάνο.

BEACH SPRINT – ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

ΦΙΤΣΙΟΥ – ΚΑΛΑΝΔΑΡΙΔΗΣ (ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΜΙΚΤΟ)

STAND UP PADDLING (SUP)

ΠΡΑΠΑΣ – ΤΣΟΥΡΗΣ – ΦΡΑΓΚΟΣ (ΟΜΑΔΙΚΟ LONG DISTANCE OPEN ΑΝΔΡΩΝ)
ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ – ΜΠΕΡΗ – ΛΟΓΟΘΕΤΗ (ΟΜΑΔΙΚΟ LONG DISTANCE JUNIOR ΓΥΝΑΙΚΩΝ)

ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΕΣ

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ: ΔΗΜΟΥ Κώστας, ΚΟΥΛΟΥΜΟΓΛΟΥ Πασχάλης, ΜΩΫΣΙΑΔΗΣ Γκρέμισλαβ, ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ Δημήτρης

ΓΚΟΛΜΠΟΛ: ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΟΥ Θανάσης

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: ΝΤΟΥΝΗΣ Βασίλης, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Πάνος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΣΑΠΑΤΑΚΗΣ Αντώνης: Χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο SB4 των Παραολυμπιακών Αγώνων, αλλά και του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ Δημήτρης, ΚΩΣΤΑΚΗΣ Γιάννης, ΜΑΚΡΟΔΗΜΗΤΡΗΣ Αριστείδης, ΜΙΧΑΛΕΝΤΖΑΚΗΣ Δημοσθένης, ΤΑΪΓΑΝΙΔΗΣ Χαράλαμπος, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ Παναγιώτης

ΜΠΟΤΣΙΑ: ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ Γρηγόρης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ Νίκος

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: ΓΑΛΟΓΑΥΡΟΣ Σωτήρης

ΣΤΙΒΟΣ

ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Μανώλης, ΓΚΑΒΕΛΑΣ Νάσος (guide ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ Σωτήρης), ΚΑΜΑΡΑΣ Κωνσταντίνος, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Θανάσης, ΚΩΣΤΑΚΗΣ Γιώργος, ΜΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Στέλιος, ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Στράτος, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Αναστάσης, ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ Θανάσης, ΣΕΒΔΙΚΑΛΗΣ Γιάννης, ΣΕΪΤΗΣ Μιχάλης, ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ Αχιλλέας, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Λεόντιος

ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Μανώλης: Πρωταθλητής Ευρώπης στον ακοντισμό F54 με νέο Πανελλήνιο ρεκόρ. Στους Παραολυμπιακούς κατετάγη 4ος.

ΤΖΟΥΝΗΣ Κωνσταντίνος, ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ Σεζόν, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΗΣ Νικόλαος

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ Αλεξάνδρα

ΜΠΟΤΣΙΑ: ΝΤΕΝΤΑ Άννα

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: ΕΛ ΛΑΤΙΦ Κατερίνα

ΣΤΙΒΟΣ

ΜΑΝΤΟΥΔΗ Ζωή, ΣΜΑΡΑΓΔΗ Στέλλα

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ: ΠΟΙΜΕΝΙΔΟΥ Δωροθέα

ΟΜΑΔΙΚΑ

ΓΚΟΛΜΠΟΛ

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ (Αθανάσιος Χατζηπάντου, Χαράλαμπος Κορδάκης, Ιωάννης Σκουρμπούτης, Γρηγόριος Τάτσης, Αντριάνο Μπεζάνι, Αλτίν Λέσι)

ΜΠΟΤΣΙΑ

ΜΙΚΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ BC3 (Γρηγόρης Πολυχρονίδης, Άννα Ντέντα, Αναστασία Πυργιώτη)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΑΘΗΣ (Πάνος Τριανταφύλλου, Βασίλης Ντούνης, Γεράσιμος Πυλαρινός)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 5×5

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ (Γιώργος Αμπατζής, Αιμίλιος Κακλαμάνος, Δημήτρης Φεΐμογλου, Σώστης Καραγιαννόπουλος, Αντριάνο Μπεζιάνη, Θεόδωρος Σιώτας, Νικόλαος Γκαγκούλης, Ευστράτιος Εγγλέζος, Δήμος Ζαχαρός, Πασχάλης Αμπατζής-guide).

JoyMachine

Rabona ad

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

bd138

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

bandar togel online

bandar togel online

situs poker online

togel online

login joker123

situs sbobet terpercaya

agen slot online

tante4d

qqemas

mpo757

bola88

qqdewa

http://11mail.catholicworker.org/

http://27rqdsc86t.danluu.com/

http://3.preciousplastic.com/

https://developer.sweetyhigh.com/

https://tribler.orgwww.tribler.org/

http://20.sorgalla.com/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/sbobet/

http://20.sorgalla.com/togel-online/

https://bd138.com/

https://bd138.net/

https://bd138.org/

https://bd138.info/

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online terbaik

situs agen slot online

agen slot online terpercaya

agen slot online indonesia

agen slot online

situs sbobet terpercaya

agen slot online resmi

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online