Προβάδισμα Απόλλωνα & Υδραϊκού

Πόλο 21 Απριλίου 2021, 22:00

Απόλλων Σμύρνης και Υδραϊκός καταφέραν να ξεκινήσουν με νίκες στα πλέι οφ στην Α1 πόλο ανδρών. Μάλιστα, η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη έσπασε το πλεονέκτημα έδρας επί του ΓΣ Περιστερίου.

Οπως αποδείχτηκε, πιο άνετη ήταν η νίκη για τον Απόλλωνα, ο οποίος κέρδισε με 13-6 τον ΠΑΟΚ ενώ ο Υδραϊκός επιβλήθηκε στα πέναλτι στο Περιστέρι με 10-9, με την κανονική διάρκεια του αγώνα να έρχεται ισόπαλη με σκορ 7-7.

Οι δεύτεροι αγώνες θ’ ακολουθήσουν την προσεχή Παρασκευή (23/4) και αν χρειαστούν και τρίτα παιχνίδια θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή (25/4), μιας και η πρόκριση στην ημιτελική φάση κρίνεται στις δύο νίκες.

ΠΡΩΤΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
(F1) Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ 13-6
(F2) ΓΣ Περιστερίου-Υδραϊκός 9-10 (πεν., 7-7 κ.δ.)

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ 13-6
Οκτάλεπτα: 4-0, 3-2, 3-2, 3-2.
Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Χατζηκυριακάκης 2, Τοράκης, Μοσκόφ 3, Βιττέλας, Μπόουεν 1, Γούνας 3, Γωνιωτάκης 1, Σολανάκης 3, Δραγώνας, Φέγγος, Τροβάς.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 1, Προσινικλής Ν. 2, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος, Σγουρίδης 1, Παπάκος, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Νάνος.

ΓΣ Περιστερίου-Υδραϊκός 9-10 (κ.α. 7-7)
Οκτάλεπτα: 2-1, 1-2, 0-1, 4-3, πέν. 2-3.
ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Αγκόρτσας, Φάρμερ 2, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Λαδάς Π., Καρούντζος 4, Μιρόνοφ, Κλήμος 1, Τζώρτζης, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Λαδάς Σ., Μπιτσάκος 2.
Υδραϊκός (Μάκης Βολτυράκης): Γουλφ, Τσιστράκης, Θαλασσινός 1, Κοκκινάκης 2, Παπασηφάκης 3, Μακαντάνης, Μπλάνης 2, Φώσκολος, Παπαδόγκωνας 1, Μπεριστιάνος 1, Αλβέρτης, Πολογεώργης, Χατζηγούλας.

ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
Παρασκευή 23 Απριλίου
13.00 (F2) Υδραϊκός-ΓΣ Περιστερίου
16.00 (F1) ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης

ΤΡΙΤΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (αν χρειαστούν)
Κυριακή 25 Απριλίου
15.30 (F1) Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ
18.00 (F2) ΓΣ Περιστερίου-Υδραϊκός

Στην β’ φάση (5, 7 και 9 -αν χρειαστεί- Μαΐου), προκρίνονται οι ομάδες που θα πετύχουν 2 νίκες.
Τα ζευγάρια των δύο παιχνιδιών είναι: Νικητής F1-Ολυμπιακός, Νικητής F2-Βουλιαγμένη.
Για την 5η-6η θέση: Ηττημένοι F1-F2 (ένας αγώνας).

 

karta antonis garden

Rabona ad