Πρώτοι βαθμοί για ΕΘΚ – Τιτάνα | pics

Τιτάν ΕΘΚ | 4 Δεκεμβρίου 2022, 17:00

Eνωση Θύελλα Καμίνια και Τιτάν πήραν τους πρώτους τους βαθμούς στη Β' κατηγορία, μετά το 0-0 στο μεταξύ τους παιχνίδι στα Καθιανά.

Οι δύο ομάδες πάλεψαν για την πρώτη τους νίκη και παράλληλα για τους πρώτους βαθμούς, αφού δεν είχαν καταφέρει ν’ αποσπάσουν μέχρι στιγμής κάποιον. Τελικά, κανείς από τους δύο δε μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δε μπόρεσαν να δημιουργήσουν καλές προϋποθέσεις για γκολ, με τις ευκαιρίες να είναι μηδαμινές μπροστά στις δύο εστίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έφτασαν κοντά στο γκολ στα πρώτα λεπτά. Στο 49′ ο Τιτάν απείλησε με τον Ματζοράκη, ενώ στο 58′ η ΕΘΚ είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Στ. Μπουτζαλή.

Στα επόμενα 30 λεπτά περίπου που ακολούθησαν, έψαξαν το γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο φινάλε αποβλήθηκε ο Στ. Μπουτζαλής για την ΕΘΚ.

Διαιτητής: Μισαηλίδης Βοηθοί: Κωσταμένα – Κολοκοτρώνης

Ενωση Θ.Κ. (Μάκης Γιαννόπουλος): Γεωργιάδης, Μπουτζαλής Γ. (50′ Βαλέντης), Μαυρεδάκης, Κοκολογιαννάκης (83′ Μαρτσάκης), Ροζάκης, Χριστοδουλάκης, Αμαρατίδης, Χατζηγεωργίου (66′ Κουτσόγιαννάκης), Βαρδαλάκης, Μπουτζαλής Στ.

Τιτάν (Αβρράμ Γιαννακίδης): Μοχλάκης Εμ., Κοκκινάκης (76′ Πετρομυλωνάς), Σπαθαράκης, Καπλάνης (46′ Ματζοράκης), Τζομπανάκης, Μοχλάκης Γ., Γεωργακόπουλος, Μανανεδάκης (50′ Αννιτσάκης), Σταμούλης, Μανουσάκης, Γιανναράκης (85′ Φρυσαλάκης)