Πρώτη νίκη του Αστέρα Χαλέπας | pics

Τιτάν Αστέρας Χαλέπας | 30 Οκτωβρίου 2022, 20:40

Ο Αστέρας Χαλέπας πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στη Β' κατηγορία. Στο βραδινό και τελευταίο ματς, νίκησε τον Τιτάνα με 2-0.

Χάρη σε δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο 20λεπτο, ο Αστέρας κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Τιτάνα, που γνώρισε με τη σειρά του τη δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Μόλις στο 6ο λεπτό η ομάδα της Χαλέπας κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ, με κεφαλιά του Κυριακίδη (πάνω φωτ.) μετά από σέντρα του Βαγγέλη Κατελανάκη. Πολύ γρήγορα στο 20′ ο Λεωνίδας Λαμάι ήταν εκείνος που διπλασίασε τα τέρματα με τρομερό γκολ από 30 περίπου μέτρα.

Στη συνέχεια αν και ακολούθησε πάνω από μία ώρα αγώνα, δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για γκολ.

Διαιτητής: Μισαηλίδης
Βοηθοί: Βράγκου Αικ. – Στεφανίδου

Αστέρας Χαλέπας (Νεκτάριος Νικολιουδάκης): Λανάι Ν., Χρόνης (88′ Αναστασόπουλος), Αγγελόπουλος, Φατούσης, Τέσκος, Κατελανάκης Γ. (53′ Σελενίτσα), Λαμάι Λ., Καλλιάς, Κατελανάκης Β., Κυριακίδης (61′ Σουλιώτης), Μπαλάνος (88′ Αλιφιεράκης)

Τιτάν (Αβραάμ Γιαννακίδης): Μοχλάκης Εμ., Τζομπανάκης, Φρυσαλάκης (46′ Κοκκινάκης), Σπαθαράκης, Μανανεδάκης (72′ Αννιτσάκης), Μοχλάκης Γ. (46′ Μανουσάκης), Σταμούλης, Σερανάι Φ., Σερανάι Αρ., Πετρομυλωνάς (46′ Ματζοράκης), Γιανναράκης