Πρώτη νίκη στο γειτονικό παιχνίδι

Άρης Βουκολιών Άμιλλα | 1 Νοεμβρίου 2020, 14:31

"Σεφτέ" στο πρωτάθλημα έκανε η Αμιλλα, μετά τη νίκη που πέτυχε στο "γειτονικό" παιχνίδι με τον Αρη Βουκολιών, στον Ταυρωνίτη (2-0) την Κυριακή το πρωί.

Η ομάδα του Μοδίου Γερανίου πήρε βαθιά ανάσα σ’ ένα κομβικό παιχνίδι και ξέφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Τα δύο γκολ ήρθαν μάλιστα στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο τελευταίο 20λεπτο. Ο Βαρουξάκης στο 70′ με πλασέ, μετά από ομαδική συνεργασία των γηπεδούχων, έκανε το 1-0.

Στο 80ό λεπτό, ο Ξεκουκουλωτάκης που είχε περάσει αλλαγή νωρίτερα, σφράγισε τους τρεις βαθμούς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή (2-0).

Διαιτητής: Κανελάκης. Βοηθοί: Λογαρίδης, Μπαντά

Αμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Κούλλα, Φυντικάκης, Καρτάκης, Σαράντος (65′ Ξεκουκουλωτάκης), Παρασκάκης, Λουγιάκης, Θ. Βουρδουμπάς, Μπιτσάκης (60′ Χριστοδουλάκης), Σταυρουλάκης (50′ Κακαουνάκης), Βαρουξάκης, Δ. Βουρδουμπάς

Αρης Βουκολιών (Νίκος Πασβάντης): Τσομπάνογλου, Μυφτάρι, Καραγιαννάκης (46′ Μαυρογεννάκης), Γωνιωτάκης, Ουρούκου, Βακάκης (55′ Σολανάκης), Λιανιδάκης, Χριστοδουλάκης (55′ Πενταράκης), Τσένι, Δελάκης (46′ Πατελάκης), Γεωργουσάκης,