Πρώτη νίκη στη Ν. Αλικαρνασσό το Αιγάλεω

Ηρόδοτος | 27 Νοεμβρίου 2022, 19:43

Το Αιγάλεω έφυγε με την πρώτη του νίκη από την Κρήτη, επικρατώντας του Ηροδότου με 1-0 στη Ν. Αλικαρνασσό.

/Bella Pizza

Ενα γκολ στο ξεκίνημα του αγώνα, ήταν αρκετό για το Αιγάλεω, που έφτασε πλέον τους 4 βαθμούς στον δεύτερο όμιλο της Super League 2. Νέα ήττα υπέστη από την άλλη ο Ηρόδοτος που δεν έχει κάνει το ξεκίνημα που θα περίμενε με τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια μέχρι τώρα.

Τα πάντα κρίθηκαν λοιπόν στο 5ο λεπτό με εντυπωσιακό γκολ του Τσιλιγκίρη. Από ‘κει και πέρα, το ματς δεν είχε πολλές ευκαιρίες, αφού και οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν αρκετά στη δημιουργικό κομμάτι.

Το Αιγάλεω έκανε διαχείριση του 0-1 στο δεύτερο ημίχρονο και παρότι οπισθοχώρησε, δεν το πλήρωσε αφού ο Ηρόδοτος δε μπόρεσε να φτιάξει προϋποθέσεις για κάποιο γκολ.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Βλαχάκης (Ρεθύμνου) – Κομισοπούλου (Χανίων)
4ος διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Ηρόδοτος (Ηλίας Φυντάνης): Κρόστα, Κριεζίου, Κυριακίδης, Μακρυδάκης, Ζούνιορ Ελιο (65′ Πλιάτσικας), Ζιώγας (22′ Γκίνη), Μασάδο, Βρεττός, Φαλκάο, Φράγκος, Χαλκιαδάκης.

Αιγάλεω (Θωμάς Γράφας): Σικαλιάς, Χοτζάλι, Μπούσης, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Σταματάκης (70′ Πολυχρόνης), Τσίτσαρης, Δημούτσος (89′ Σκεντεράϊ), Τσιλιγκίρης (90′ Πεχλιβανόπουλος), Κολλάς, Μπαστιάνος (70′ Βλαχομήτρος).