Πρώτη νίκη ο Νέος Σαμψών με πρωταγωνιστή Μπαμπούλια | pics

Νέος Σαμψών Ασπίδα | 5 Νοεμβρίου 2022, 18:29

O Nέος Σαμψών πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στον Ναύσταθμο απέναντι στην Ασπίδα με 3-1.

Μετά από δύο σερί ήττες στο ξεκίνημα, ο Νέος Σαμψών κατάφερε να πανηγυρίσει τελικά την πρώτη του νίκη χάρη στα τρία γκολ που σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο. Για την Ασπίδα ήταν η δεύτερη σερί ήττα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μπαμπούλιας που πέτυχε ένα γκολ, ενώ κατέγραψε και δύο ακόμα ασίστ.

Τα πάντα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στο τελευταίο 20λεπτο, διάστημα στο οποίο σημειώθηκαν και τα τέσσερα γκολ, με τους φιλοξενούμενους  να καθαρίζουν το ματς σε λίγο παραπάνω από 10 λεπτά, με τρία γκολ.

Στο 71′ από μπαλιά του Μπαμπούλια, ο Μαρτσάκης (φωτ. κάτω) με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 77′ ο Μπαμπούλιας από δημιουργός έγινε σκόρερ και από τη μπαλιά αυτή τη φορά του Δόβελου, έκανε το 0-2. Στο 82′ ο Μπαμπούλιας κατέγραψε μία ακόμα ασίστ και από σκόρερ, πήρε ξανά το ρόλο του δημιουργού, σερβίροντας το 0-3 στον Μπόκολο.

Το μόνο που κατάφερε η Ασπίδα ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο φινάλε, στο 90′ από μπαλιά του Φακή, με τρομερό σουτ του Χασακή στο “Γ” (1-3).

Διαιτητής: Τρίγκας
Βοηθοί: Μαρκετάκης – Μπαντά

Ασπίδα (Δημήτρης Φούρλας): Ταμπάκης, Κοζάκης, Γεωργίου, Περογαμβράκης (79′ Φακής), Τσαούσι, Τσιτσώνης, Χειλάς, Αποστολάκης, Φέρτι, Χασακής, Κυριτσιμπασάκης (46′ Πόγκας)

Νέος Σαμψών (Παναγιώτης Παλαθούρας): Αλλίου (65′ Βίνιος), Διαμαντάκης, Κοντός, Βαρίκος, Τρούλος (43′ Μαρτσάκης), Λαβράνος Α., Μπαμπούλιας, Ματσαμάκης (87′ Χανταμπάκης), Μπολανάκης, Δόβελος, Μπόκολος (87′ Ευθυμάκης)