Πρώτη νίκη με ανατροπή

Ποσειδών Τσικαλαριών Αστέρας Μανολιόπουλου | 8 Οκτωβρίου 2016, 19:58

Τους πρώτους βαθμούς στον 2ο όμιλο πήρε ο Αστέρας Μανολιόπουλου που κέρδισε -με ανατροπή- τον Ποσειδώνα Τσιακαλαριών με σκορ 3-1 στο γήπεδο της Σούδας.

Ένα απίθανο γκολ του Σανδαλάκη στο 25’ έβαλε τον Ποσειδώνα μπροστά στο παιχνίδι (1-0), όμως οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ολική ανατροπή με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος.

Πρωταγωνιστής ο Μάρκος Μαμινάκης που ισοφάρισε στο 53’ , ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα ο ίδιος πέτυχε το 1-2 για τον Αστέρα.

Ο Μαρκοδούνας σφράγισε τη νίκη του Αστέρα στο 75’ με κοντινό πλασέ .

Ο Ποσειδώνας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε δύο περιπτώσεις στο 2-1, σε προσπάθειες των Γαβαλά και Λεβεντέλλη στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαιτητής: Χρ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Μαρινάκης-Μπαταγκιώνη

Ποσειδώνας Τσικ. (Γιώργος Σπαράκης): Τσαγκάρης, Φραγκεδάκης, Ι. Παπαγεωργίου (82’ Μουμούρης), Ζουμαδάκης, Γαβαλάς, Ιππέκης, Σανδαλάκης, Γ. Παπαγεωργίου (75’ Ανδρουλάκης), Στανιός, Λεβεντέλλης (78’ Σπαράκης), Δασκαλάκης

Αστέρας Μαν. (Χρήστος Παπαδογιάννης): Μπραουδάκης, Κουκουτσάκης, Κατσαρός, Παπούλιας (81’ Τζωρτζάκης), Τσιόλας, Γανωτής, Τσιριβάκος, Μαρκοδούνας, Μαμινάκης, Περράκης, Χρυσός (81’ Δύντσικος)