Πρώτη νίκη με ανατροπή ο Γαλατάς | pics

Τάλως ΑΣ Γαλατά | 27 Νοεμβρίου 2022, 13:40

O Γαλατάς με ανατροπή και δύο γρήγορα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ανέτρεψε το 1-2 του Τάλω, σε 3-2 και πήρε την πρώτη του νίκη στη Γ' κατηγορία.

Χορταστικό παιχνίδι με 5 γκολ στο πρωινό παιχνίδι που διεξήχθη στους Αγ. Αποστόλους, με τον Γαλατά (Ασπάλαθο) να κάνει την ανατροπή μέσα σε πολύ λίγα λεπτά στο τελευταίο 20λεπτο.

Στο 25′ ο Σάρκα κέρδισε πέναλτι και ο Σαριδάκης (φωτ. κάτω) ανέλαβε την εκτέλεση για το 0-1. Ο Γαλατάς απείλησε με τον Κυρ. Κουτσουπάκη στο 35′ σε καλή ευκαιρία και ισοφάρισε τελικά στο 41′ με πολύ όμορφο σουτ του Τομίδης λίγο έξω από την περιοχή.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Πάντως ο Τάλως στο 60′ πήρε νέο προβάδισμα με τρομερό γκολ του Σάρκα, αφού είδε εκτός εστίας τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον κρέμασε από τα 3ο μέτρα. Πάντως ο Γαλατάς δεν παράτησε το ματς και αντέδρασε με δύο γκολ στα επόμενα λεπτά.

Στο 70′ σε φάση διαρκείας ο Μανουσέλης ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 75′ ο Καραμπέτσος ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή, μετά την απόκρουση του Αλατσάκη (3-2).

Διαιτητής: Λογαρίδης Βοηθοί: Χατζηδάκης – Μπαταγκιώνη

ΑΣ Γαλατάς: Φουντουλάκης Σμύρης,, Πλανάς, Κούκουρας, Μαστοράκης, Μανουσέλης, Κουτσουπάκης, Μαρακάκης, Τομίδης, Βαρουξάκης (76′ Περράκης), Καραμπέτσος.

Τάλως (Κώστας Ασβεστάς): Αλατσάκης, Κατσανεβάκης (76′ Φανουριάκης), Μουστάκας (86′ Μπακατσάκης), Μουζουράκης, Λουγιάκης, Ξενοφώντος, Καρβαριώτης, Μήτρος, Σαριδάκης, Σολανάκης (71′ Λεβεντάκης), Σάρκα (71′ Καλαϊτζάκης)