Πρώτη νίκη με ανατροπή για Ηρόδοτο

Ηρόδοτος | 2 Δεκεμβρίου 2022, 18:05

Ο Ηρόδοτος πανηγύρισε την πρώτη του νίκη απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ (2-1), στην "ουδέτερη" Καισαριανή, αλλά ο δρόμος είναι ακόμη… ανηφορικός.

/Bella Pizza

Ολα τα… λεφτά στο ματς ήταν τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου με τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα και τον Ηρόδοτο γρήγορα να φέρνει… τούμπα την κατάσταση.

Ο Τσιάβος στο 50’ έδωσε το προβάδισμα στο Ρουφ, αλλά άμεσα (52’) ο Μακρυδάκης ισοφάρισε σε 1-1, για να γίνει η ολική ανατροπή στο 57’ με το γκολ του Κυριακίδη.

Διαιτητής: Χουλιάρας (Ευβοίας)
Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας) – Φίλος (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

ΠΑΟ Ρουφ (Ισίδωρος Σταυριανός): Κουνάδης, Σμίλτος, Κατσούλης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ντανκό, Βενάρδος, Ζαχαρός, Καλλέργης, Τσιάβος, Ζαφειράκης, Κονέ.

Ηρόδοτος (Ηλίας Φυντάνης): Κρόστα, Κυριακίδης, Σουρνάκης, Ερόν, Ελιο Ζούνιορ, Κριεζίου, Μακρυδάκης, Σαρρής, Βρεττός, Χαλκιαδάκης, Γκίνη (43’ λ.τρ. Φράγκος)