Πρώτη ήττα με “δήμιο” τον Τριανταφύλλου

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 25 Μαΐου 2016, 20:11

Με πρωταγωνιστή τον Τάσο Τριανταφύλλου, που πέτυχε χατ-τρικ, αξιοποιώντας δύο πέναλτι, ο ΠΟΑ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη, υποχρεώνοντας παράλληλα το ΙΝΚΑ στην παρθενική του ήττα για τον 14ο όμιλο των μπαράζ για άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Η ομάδα του Γιάννη Κατσούλη, που είχε αρκετούς φίλους της στο πλευρό της, δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο από τους γηπεδούχους, που έπαιζαν το τελευταίο τους… χαρτί για την άνοδο.

Μόλις στο 6’ ο Τριανταφύλλου άνοιξε το σκορ, ενώ ο ίδιος με πέναλτι στο 39’ και στο 77’ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι φάσεις του αγώνα
6’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Καρβελά ο Τριανταφύλλου με κεφαλιά σκοράρει.
12’ Σουτ του Καρβελά λίγο έξω από την εστία του Βλαχάκη.
20’ Σέντρα του Καρβελά κεφαλιά του Ρουμπάκη άουτ.
29’ Εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου και εκπληκτική απόκρουση του Βλαχάκη.
37’ Σουτ του Ντεντάκη ο Χατζημηνάς μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
39’ ΓΚΟΛ: Ο Τριανταφύλλου ευστοχεί στο πέναλτι, που δόθηκε σε ανατροπή του Ρουμπάκη από τον Σηφάκη, για το 2-0.
50’ Ο Βλαχάκης εξουδετερώνει το σουτ του Ρουμπάκη και στη συνέχεια ο Ν. Βρετός κάνει ωραία προσπάθεια και επιχειρεί να σκοράρει, αλλά στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
56’ Σουτ του Ν. Βρετού αποκρούει ο Βλαχάκης σε κόρνερ. Από την εκτέλεση κόρνερ ο Πετράκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ
58’ Ο Ρουμπάκης από μακρινή απόσταση προσπάθησε να σκοράρει, ο Σηφάκης στη γραμμή διώχνει και η μπάλα βρίσκει και στο δοκάρι.
69’ Σουτ του Ν. Βρετού άουτ.
71’ Ο Βλαχάκης αποκρούει το σουτ του Μπουτσάκη.
77’ ΓΚΟΛ: Δεύτερο πέναλτι για τον ΠΟΑ σε ανατροπή του Ρουμπάκη από τον Σφακιωτάκη, ο Τριανταφύλλου το εκτελεί εύστοχα για το 3-0.
80’ Σουτ του Ταταράκη άουτ.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Πάγκαλος-Ταμπουρατζής (Λασιθίου)

ΠΟΑ (Βασίλης Κρασανάκης): Χατζημηνάς, Καρβελάς, Ρουμπάκης (81’ Ρωμανάκης), Γιακουμάκης, Πετράκης, Χατζηανδρέου, Ν. Βρετός, Πετράς, Τριανταφύλλου (83’ Κ. Βρετός), Μπουτσάκης (72’ Φραγκιαδάκης), Παπαδομιχελάκης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Κατσούλης): Βλαχάκης, Δασκαλάκης, Σηφάκης, Σφακιωτάκης, Σάμπα (46’ Ταταράκης), Κομπογεννητάκης, Γιακουμάκης (46’ Βεστάκης, 62’ λ.τρ. Περδικάκης), Ντεντάκης, Γωνιωτάκης, Τσίτας, Κελέση