Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τον Αλμυρό

Γ' Εθνική 15 Ιανουαρίου 2023, 20:54

O Aλμυρός κατάφερε να αλώσει την έδρα του Αγ. Ιερόθεου με 2-1 και να πανηγυρίσει έτσι την πρώτη του νίκη μακριά από την Κρήτη.

Σημαντική νίκη για την κρητική ομάδα που αξιοποίησε το πρώτο τέταρτο στο οποίο χτύπησε δύο φορές. Πρώτα στο 10′ από κόρνερ του Φραγκουλάκη, ο Βουϊδάσκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά μετά ακολούθησε το 0-2 με δυνατό σουτ του Κοιλιάρα.

Μέχρι το ημίχρονο δεν απειλήθηκε μάλιστα κρατώντας σχετικά με άνεση το σκορ ασφαλείας, με τους γηπεδούχους να μειώνουν προς το φινάλε της αναμέτρησης με γκολ του Μπιλικαΐδη για το τελικό 1-2.

Διαιτητής: Κακρίδης (Πειραιά)
Βοηθοί: Ιωαννίδης (Πειραιά) – Αλεξόπουλος (Ανατ. Αττικής)

Αγ. Ιερόθεος: Μανωλικίδης, Καρβέλης (70′ Ασημάκης), Ρόππας, Κριτούλης, Κωτσερίδης, Μπαρμπιέρι, Κωστής (70′ Ευθυμιάδης), Μονεμβασίτης, Μουστάκης, Μπιλικαΐδης, Χριστόπουλος

Αλμυρός: Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Μπέριος, Θεοδωράκης, Παγώνης (34′ Χαϊντίνι), Πατινιώτης, Βουϊδάσκης (55′ Ξενοκτιστάκης), Ενγκουέμ, Κοιλιάρας, Πιερτζιακόμι, Μπάνβο (62′ Κατσικοκέρης)

Πληροφορίες: Grandsports.gr