Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός, 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Super League 1 17 Δεκεμβρίου 2017, 19:07

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα κατέκτησε ο Ολυμπιακός, αφού εκμεταλλεύτηκε το χθεσινό στραβοπάτημα της ΑΕΚ για να περάσει στην πρώτη θέση, επικρατώντας δύσκολα με 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Έπειτα από ένα ημίχρονο με λιγοστές καλές φάσεις, ο Μάριν λύτρωσε στο 63′ τον Ολυμπιακό, όταν με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Γιαννίκογλου για το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ στο 90λεπτο του “Γ. Καραϊσκάκης”.

Οι “ερυθρόλευκοι” διαμαρτύρονται ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή σε σουτ του Ανσαριφάρντ στο 73ο λεπτό.

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δ. Αττικής) – Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας)

4ος διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)

Ολυμπιακός (Τ. Λεμονής): Προτό, Ελαμπντελαουί, Ένχελς, Σισέ (88′ Ζιλέ), Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης (56′ Πάρντο), Οτζίτζα Οφόε, Μάριν, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ (74′ Τζούρτζεβιτς).

ΠΑΣ Γιάννινα (Γ. Πετράκης): Γιαννίκογλου, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας (84′ Βιντάλ), Μαυροπάνος, Μπέριος, Μπουκουβάλας, Λίλα, Γιάκος, Μανθάτης (88′ Νικολιάς), Χαλκιαδάκης (79′ Μπετρά), Κόντε.