Προκρίθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου, 1-0 τον Απόλλωνα Πόντου

Κύπελλο Ελλάδος | 9 Οκτωβρίου 2019, 18:15

Στην επόμενη -5η- φάση του κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου. Η Θεσσαλική ομάδα επικράτησε με 1-0 τον Απόλλωνα Πόντου στο στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Ρόκας με κοντινό σουτ στο 57ο λεπτό πιστοποιώντας την καλή εμφάνιση των ¨”ερυθρολεύκων” στο δεύτερο ημίχρονο.

Υπενθυμίζουμε ότι η κλήρωση της 5ης φάσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου, ενώ η 4η φάση θα ολοκληρωθεί με την αναμέτρηση Αιολικός ή Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης.

Κίτρινες: Φαζός, Κουτσιανικούλης / Ολαϊτάν, Σαμαράς, Πουρτουλίδης, Γεωργιάδης.

Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας), Στεφούλης (Γρεβενών)

Ολυμπιακός Βόλου (Θωμάς Γράφας): Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Ντούνης (79′ Λάσκαρης), Πόζογλου (50′ Ρόκας).

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Γεωργιάδης, Μπρίτο, Χασομέρης, Ολαϊτάν, Καλογέρης (64′ Πουρτουλίδης), Λουφάκης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης (64′ Δόρης).

Πηγή φωτογραφίας: magnesianews.gr