Προηγήθηκε αλλά έχασε από την ΑΕΚ η Κ17

Πλατανιάς | 1 Οκτωβρίου 2016, 16:26

Παρότι προηγήθηκε, ο Πλατανιάς δεν μπόρεσε να φτάσει σε ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην ΑΕΚ χάνοντας με 2-1 το πρωί του Σαββάτου στον Αλικιανό για το πρωτάθλημα Σούπερ Λιγκ Κ17.

Η ομάδα του Γιάννη Λιουδάκη μπόρεσε να προηγηθεί στο ημίχρονο με το γκολ του Αναγνωστόπουλου μετά τη σέντρα του Αργυρουδάκη, ωστόσο στην επανάληψη η ΑΕΚ έφτασε στην ανατροπή του σκορ (1-2). Σημειώνεται πάντως ότι στο γκολ που χάρισε τη νίκη εν τέλει στην ΑΕΚ, οι άνθρωποι του Πλατανιά διαμαρτύρονται ότι οι φιλοξενούμενοι δεν έπαιξαν το φερ πλέι, καθώς εκείνη τη στιγμή παίκτης των γηπεδούχων βρέθηκε στο έδαφος λόγω τραυματισμού.

Πλατανιάς (Γιάννης Λιουδάκης): Πενταράκης, Αργυρουδάκης, Γιακουμάκης, Σηφακάκης, Μαρουλάκης, Κατσαρός, Ντόι, Αναστασόπουλος, Κακαβελάκης, Σταυρουλάκης, Αναγνωστόπουλος. Έπαιξαν και οι Κομισόπουλος, Στεφανίδης, Κουτσουπιάς, Μαράκης, Μαλανδράκης.