Προηγήθηκε 2-0 ήρθε 2-2 στη Λαμία η Κ20

Πλατανιάς | 28 Οκτωβρίου 2017, 15:57

Κάνοντας ένα εξαιρετικό α’ ημίχρονο ο Πλατανιάς κατάφερε να προηγηθεί της Λαμίας με 2-0, αλλά στην επανάληψη η απόδοσή του έπεσε, με συνέπεια οι γηπεδούχοι να φτάσουν στην ισοφάριση (2-2)) σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λιγκ.

Η ομάδα του Μανόλη Σκύβαλου κατάφερε μέχρι το 20ο λεπτό να φτάσει στην επίτευξη δύο τερμάτων, αμφότερα με τον Τσακμάκη στο 10’ και το 20’. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τη Λαμία να φτάνει στο β’ μέρος αρχικά στη μείωση του σκορ στο 47ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-2 για τη Λαμία ήρθε στο 70’.

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Τίκας – Κανιούρας (Καρδίτσας)

Κ20 Πλατανιάς (Μανόλης Σκύβαλος): Πενταράκης, Σαάντο, Λάμτσε, Βασιλάκης, Κατσαρός (60’ Μαρκουλάκης), Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης (65’ Πουρζιτίδης), Τσακμάκης, Σινγκ (80’ Ψαράκης), Σκουλουδάκης, Αμαραντίδης Αντ.