Μικτές Ομάδες

Κ14: Προηγήθηκαν 2-0 τα Χανιά, ισοφάρισε στο τέλος το Ηράκλειο (pics)

Τα Χανιά βρέθηκαν... αγκαλιά με μία μεγάλη νίκη απέναντι στο Ηράκλειο στα Κ14, του οποίου προηγήθηκαν με 2-0 στις Μουρνιές. Τελικά οι φιλοξενούμενοι με δύο στο τέλος, έσωσαν τον βαθμό (2-2).

Τα πάντα κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά, με το φινάλε να σπάει πραγματικά καρδιές για τις δύο ομάδες και το Ηράκλειο να σκοράρει δύο φορές με τον Κουτσουπιά.

Ειδικότερα στη φάση του 2-1 υπάρχουν παράπονα για την απόφαση του πέναλτι που δόθηκε στους φιλοξενούμενους στο 68' (35λεπτα ημίχρονα). Ενα πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Κουτσουπιάς, για να έρθει η ισοφάριση του 2-2 σε ένα γέμισμα των παικτών του Ηρακλείου, σχεδόν στην τελευταία φάση του αγώνα και τον Κουτσουπιά να είναι ξανά ο σκόρερ του τελικού 2-2.

Σε ένα ματς που αποδείχτηκε πώς ήταν ντέρμπι από την αρχή, η ΕΠΣΧ κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο πρώτο μέρος και να πάρει πολύ σημαντικό προβάδισμα νίκης. Αρχικά ο Τσακίρης άνοιξε το σκορ στο 20' και στη συνέχεια ο Κατσιφαράκης στο 34' διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0).

Τελικά, τα δύο γκολ του Ηρακλείου στο τέλος, έδωσαν στις δύο ομάδες από ένα βαθμό. Ακόμα κι έτσι πάντως η ΕΠΣΧ παραμένει στην κορυφή με 7 βαθμούς, ενώ το Ηράκλειο ακολουθεί στη 2η θέση με 5.