Μικτές Ομάδες

K12: Πάλεψαν τα Χανιά, πέρασε από τις Μουρνιές το Ηράκλειο (pics)

Στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής μεταξύ Χανίων και Ηρακλείου, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 3-0 στις Μουρνιές και έκαναν έτσι το 3x3 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, για την κατηγορία Κ12.

Η ομάδα του Αντώνη Μανιδάκη με αυτή τη νίκη αποσπάστηκε πλέον πέντε βαθμούς στην κορυφή με το απόλυτο, ενώ η ομάδα των Χανίων παρά την ήττα διατηρείται στη 2η θέση, η οποία δίνει επίσης το εισιτήριο για τη φάση των "16".

Στο αγωνιστικό μέρος, το Ηράκλειο σκόραρε σε ένα καίριο σημείο με τον Σμαραγδάκη λίγο πριν το ημίχρονο και πήρε έτσι κεφάλι στο σκορ (0-1).

xania hrakleio k12

xania hrakleio k12.jpg4

xania hrakleio k12.jpg5

xania hrakleio k12.jpg6

Εξίσου ιδανικά ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος για την ΕΠΣΗ που έφτασε και στο 0-2 με τον Σταματάκη να σκοράρει αυτή τη φορά στο 35' (30λεπτα τα ημίχρονα). Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε με νέα σουτ από διαγώνια θέση ο Πετούσης πέντε λεπτά πριν το φινάλε.