Μικτές Ομάδες

Πρώτη νίκη η Κ12... 5-0 το Λασίθι (pics)

Η Κ12 της ΕΠΣ Χανίων έφτασε με εξαιρετική εμφάνιση στην πρώτη της νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, επικρατώντας νωρίτερα με 5-0 του Λασιθίου.

Τα Χανιά έκαναν μία εξαιρετική εμφάνιση στο γήπεδο των Μουρνιών και δεν άφησαν ουσιαστικά περιθώρια στον αντίπαλό τους. Αυτή η νίκη ανεβάζει την ΕΠΣΧ στους τέσσερις βαθμούς, χωρίς μάλιστα να έχει δεχτεί γκολ στα δύο πρώτα ματς (τέρματα 5-0).

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γιάννης Ταπανάρης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ΕΠΣΧ, αφού πέτυχε τα τρία από τα πέντε γκολ για την ομάδα των Γιώργου Ριτζάκη και Γιώργου Μουριζάκη.

tapanaris

Ο εικονιζόμενος Γιάννης Ταπανάρης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της ΕΠΣΧ αφού πέτυχε χατ τρικ

Πιο συγκεκριμένα, με δικό του γκολ στο 20' η χανιώτικη ομάδα πήγε με προβάδισμα 1-0 στο ημίχρονο. Ο Ταπανάρης σκόραρε ξανά μέσα σε διάστημα λίγων λεπτών στα μέσα του δευτέρου μέρους, στο 45' και το 48' και ανέβασε τη διαφορά στα τρία γκολ (3-0).

Το 4-0 έγινε με σουτ του Σταυρουλιδάκη στο 52', ενώ το τελικό 5-0 σφράγισε ο Φανδριδάκης με κεφαλιά πέντε λεπτά αργότερα.

Την επόμενη αγωνιστική (3η) τα Χανιά θα αγωνιστούν και πάλι εντός έδρας αυτή τη φορά απέναντι στο Ηράκλειο.