Μικτές Ομάδες

Νίκη με ανατροπή για τους Παίδες

paides

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, η Μικτή Παίδων Χανίων κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλείου με 3-1.

Το σκορ για την ομάδα του Ηρακλείου άνοιξε στο 33' ο Λαγουδάκης με σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μικτή Χανίων μπήκε αποφασισμένη να πάρει την νίκη και με δύο γκολ του Γιακουμάκη (εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι) στο 54' και 62' και σουτ του Αναγνωστόπουλου στο 78' κατάφερε να πανηγυρίσει την νίκη.

Η ενημέρωση από την ΕΠΣ Χανίων:
Φάσεις-γκολ
33' Κόρνερ του Μαυροειδή, αδράνεια στην άμυνα και ο Λαγουδάκης με σουτ ανοίγει το σκορ για το Ηράκλειο (0-1).
38' Σουτ του Αναγνωστόπουλου άουτ.
39' Σουτ του Κομνηνού στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
42' Ο Αναγνωστόπουλος σουτάρει από πλάγια θέση και ο Αγγελιδάκης αν και αιφνιδιάζεται μπλοκάρει τη μπάλα.
44' Μπαλιά του Κακαβελάκη στον Αναγνωστόπουλο, που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε βλέποντας τον Αγγελιδάκη να κάνει έξοδο, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
53' Ο Βουτσαδάκης μέσα στην περιοχή προσπαθεί να σουτάρει και ανατρέπεται από τον Γιαπιτζάκη, με τον ρέφερι της αναμέτρησης να δείχνει το σημείο του πέναλτι.
54' Ο Γιακουμάκης ευστοχεί στο πέναλτι για το 1-1.
56' Ωραία ατομική ενέργεια του Γιακουμάκη, που πασάρει στον Γιαπιντζάκη, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
62' Ο Αναγνωστόπουλος κάνει το γύρισμα, Αργυρουδάκης και Γιαπιντζάκης δεν μπορούν να σκοράρουν σε κενή εστία, αλλά ο τελευταίος σπρώχνεται από τον Μαυροειδή, με τον κ. Γιαννουλάκη να δίνει εκ νέου πέναλτι. Ο Γιακουμάκης ανέλαβε ξανά την εκτέλεση, σημειώνοντας το 2-1.
64' Ο Χατζημαρινάκης εκτελεί το φάουλ, ο Παπουτσιδάκης προσπάθησε να διώξει δίνοντας πορεία προς την εστία της ομάδας του στη μπάλα, με τον Αγγελιδάκη να μπλοκάρει.
78' Ατομική ενέργεια και κάθετη πάσα του Αναστασόπουλου στον Αναγνωστόπουλο, που με ιδανικό πλασέ διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Ε.Π.Σ. Χανίων: Τσαγκάρης, Βουτσαδάκης, Μαρουλάκης, Γιαπιντζάκης, Γιακουμάκης, Νικητόπουλος (70' Κατσαρός), Κακαβελάκης (50' Περουλάκης), Χατζημαρινάκης (77' Διγενάκης), Αναγνωστόπουλος, Αναστασόπουλος, Αργυρουδάκης.

Στον πάγκο ήταν και οι Κουρομιχελάκης, Ανδρεαδάκης, Μπασιάς, Μάντζιος.

Ε.Π.Σ. Ηρακλείου: Αγγελιδάκης, Καλογεράκης (62' Παπουτσιδάκης), Ανυφαντάκης (47' Κουτεντάκης), Γιαπιτζάκης, Λέλεκας (51' Ρεμιδιανάκης), Πλαϊτάκης, Μαυροειδής, Λαγουδάκης, Κομνηνός, Καλαϊτζάκης, Ταταρίδης.