Κύπελλο Ελλάδος

Στην παράταση πήρε την πρόκριση ο Παναιτωλικός

Στα τελευταία λεπτά της παράτασης κρίθηκε η πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος. Στο 116' ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τον Μπαΐροβιτς, στο 119' ισοφάρισε ο Ντομίγκες. Οι φιλοξενούμενοι προκρίθηκαν στην επόμενη φάση με το εκτός έδρας γκολ.

"Λευκό" 0-0 στο πρώτο ματς στο Αγρίνιο, "λευκό" 0-0 και στην κανονική διάρκεια της ρεβάνς στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος και Παναιτωλικός οδηγήθηκαν στην παράταση με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση μετά από ένα δραματικό φινάλε. Δύο δοκάρια είχε ο Παναιτωλικός στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Το "φιλμ" του αγώνα στη Νέα Σμύρνη

2' Κεφαλιά του Παπαγεωργίου, η μπάλα πέρασε άουτ.
9' ΔΟΚΑΡΙ. Ο Σίενστεντ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.
17' ΔΟΚΑΡΙ. Ο Φάρλεϊ Ρόσα από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κότνικ και άουτ.
20' Σουτ του Ντάλσιο, μπλόκαρε ο Κότνικ.
24' Ο Κότνικ πρόλαβε τον Ρόσα που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή.
29' Ο Εμμανουηλίδης έκανε την κούρσα και σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
41' Ο Αραμπούλι έκανε το σουτ εντός της μεγάλης περιοχής, όμως η μπάλα κόντραρε στους αμυνόμενους.
59' Ο Σίενστεντ σούταρε εντός περιοχής, η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
66' Κεφαλιά του Ντόμινγκες, η μπάλα πέρασε άουτ.
73' Ο Αραμπούλι πλάσαρε στην κίνηση, αλλά ο Κνετ απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
75' Ο Εμμανουηλίδης γύρισε από δεξιά με τον Τζανακάκη να κόβει εντός περιοχής, ριν ο Μιλόγεβιτς σουτάρει.
85' Ο Φάρλεϊ Ρόσα επιχείρησε φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής, σε κόρνερ απομάκρυνε ο Κότνικ.
89' Ο Ντομίνγκεζ έπιασε το σουτ μετά από κόρνερ του Πανιωνίου, η μπάλα κόντραρε και πέρασε σε νέο κόρνερ.
92' Ο Εμμανουηλίδης έκανε τακουνάκι έπειτα από γύρισμα του Τσιλούλη, μπλόκαρε ο Κνετ.
95' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Μπαΐροβιτς.
98' Διαγώνιο σουτ του Μπαΐροβιτς, μπλόκαρε ο Κότνικ μετά από κόντρα.
102' Κεφαλιά του Γιοβάνοβιτς, μπλόκαρε ο Κότνικ.
109' Ακυρώθηκε γκολ του Αραμπούλι για φάουλ του Ντομίνγκες.
116' ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μπαΐροβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ.
119' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ντομίνγκες με κεφαλιά σε στατική μπάλα, ισοφάρισε στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Κότνικ.
122' Καλό σουτ του Ντομίγκες, η μπάλα έφυγε άουτ.

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας), Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας) - Τζιουβάρας (Κοζάνης), 4ος: Ψυχούλας (Βοιωτίας).

Πανιώνιος (Νίκι Παπαβασιλείου): Κότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Λυμπεράκης (63' Σαραμαντάς), Παπαγεωργίου, Οικονομίδης (68' Παπανικολάου), Εμμανουηλίδης, Μιλόγεβιτς (111' Γρίβας), Τσιλούλης, Αραμπούλι.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σανιά, Σιένστεντ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν (63' Τζανακάκης), Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Ντουάρτε, Άλβαρες (73' Μιμίτο), Ρόσα (97' Φυτόπουλος), Ντίας (68' Μπαΐροβιτς).