Κύπελλο Ελλάδος

"Εξάσφαιρος" ο Πανιώνιος, σκόραρε ο Παπανικολάου

Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος συνέτριψε τον Ολυμπιακό Βόλου με 6-0 και με 9-0 συνολικό σκορ προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος. Στους σκόρερ του αγώνα και ο πρώην παίκτης του Πλατανιά, Γιάννης Παπανικολάου.

Ο Νίκι Παπαβασιλείου άλλαξε σχεδόν ολόκληρη την ενδεκάδα του Πανιωνίου (μόνο ο Παπαγεωργίου είχε ξεκινήσει στο ματς με τον Παναιτωλικό). Μόλις στο 2ο λεπτό ο Δούμτσιος άνοιξε το το σκορ (1-0).

Στο 21' ήρθε το δεύτερο τέρμα με ατομική προσπάθεια του Τσιλούλη (2-0). Ο Τσιλούλης, τέσσερα λεπτά αργότερα, ανέβασε το δείκτη του σκορστο 3-0. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε. Στο 54ο λεπτό ο Τσιλούλης έκανε με πλασέ το 4-0. Τη σκυτάλη πήρε ο Καμαρά, ο οποίος έκανε το 5-0, για να έρθει το κερασάκι στην τούρτα από τον Παπανικολάου στο 89ο λεπτό για το τελικό 6-0.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου), Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου) - Κωνστάντιος (Εύβοιας), 4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

Πανιώνιος (Νίκι Παπαβασιλείου): Κότνικ, Ρέτσος, Παπαγεωργίου (46' Μίκο), Σαραμαντάς, Ρέντζας, Κιάκος, Μιλόγεβιτς, Γρίβας, Τσιλούλης (57' Καμαρά), Εμμανουηλίδης (67' Παπανικολάου), Δούμτσιος.

Ολυμπιακός Βόλου (Σούλης Παπαδόπουλος): Μακρυωνίτης, Πριόνας, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Ρόκας, Κόλα, Κουτσιανικούλης (87' Μπακουλάτι), Κλεμέντε (58' Σκοπελίτης), Δεινόπαπας (54' Καρακώστας), Τσίτας.